Vydejte se po stopách klánovických osad, kostýmy vítány

Na vycházku můžete jít třeba v těchto nápaditých kostýmech!
  |  

Chcete tip na zajímavý nedělní program? Vydejte se na komentovanou procházku po zaniklých osadách kolem Klánovic. Provětrat můžete své dobové, nebo fantasy kostýmy!

Povídání o historii ve fantasy kostýmech

Akce začíná v neděli 27. prosince v deset hodin, sraz je u klánovického nádraží. „Půjdeme po stezce vybudovanou místní základní školou po čtyřech již neexistujících osadách,“ sdělil našemu serveru pořadatel Jiří Stibor z Horních Počernic. Vycházka je vhodná prakticky pro každého: „Celková délka činí 12,5 km volným tempem.“ Nepůjde ovšem pouze o obyčejnou vycházku, ozvláštní ji speciální kostýmy a povídání o historii: „Původně to bylo plánované pro známe a kamarády kteří se motají kolem historického a fantasy šermu nebo kolem tzv. LARPů. Ale po cestě bude jen povídání o historii míst v mém podání a u toho klábosení o tom, co uplynulý rok přinesl, a ten budoucí možná přinese. Na dvou místech se asi zastavíme na svačinku. Po konci se pokusíme najít nějakou hospůdku na posezení či pozdní oběd,“ dozvěděli jsme se od Jiřího Stibora dále.

 

Mniši a skřeti vítáni!

Akce bude končit odpoledne: „Předpokládám že bychom mohli být nejpozději v 15:00 zpět na nádraží, ale záleží kdo se sejde a jaká bude chuť se courat a povídat,“ láká na akci Jiří Stibor a dodává: „Poutníci, měšťané, mniši, skřeti, draci a jiné bytosti bez vlivu genderu jsou vítáni.“

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru