Papoušek Bertík se našel díky internetu, objevil se až u Ikey

Papoušek Bertík
Zobrazit fotogalerii (9)
  |  

O víkendu jsme vás požádali o pomoc při pátrání po metrovém papouškovi Bertíkovi. Naštěstí jeho útěk netrval příliš dlouho, večer ho našli na Černém Mostě u Ikey.

 

Doletěl až na Černý Most

„Bertíka už máme doma, našli ho až na Černém Mostě u Ikey. Našli ho v šest večer, kdy už byla tma,“ líčil nám nadšeně majitel papouška a prozovatel hospůdky v jahodnické sokolovně Filip Junek. „Vůbec bych nevěřil, že doletí tak daleko… Takže všem děkuji moc. Našla ho paní na Černém Mostě, ještě ten den v 18hodin,“ sdělil nám Filip Junek, který je rád, že papoušek přežil: „Noc by nepřežil, dospělý jedinec sice vydrží i 5 stupňů, ale musí být zvyklý. Bertík je půl roku starý a je zvyklý na 25 stupňů, co má doma. Také by ho napadli naši ptáci. Nalétávají nám i na voliéru, co máme na zahradě...“ sdílel s námi své obavy Filip Junek. Pták také mohl skončit na Čihadlech, velkém lesoparku, kdy by ho už nikdo nenašel.

 

Lidé pátrali také

Majitel byl nálezkyni nesmírně vděčný: „Včera jsem paní vezl finanční odměnu, kterou zprvu nechtěla přijmout, ale nacpal jsem jí to do kapsy i s pugetem růží a lahví. Paní se ho nebála, vzala ho domu a pak s kamarádkou odvezli na veterinu. Ta volala městskou policii a ta pak už mě,“ popisoval dopadení papouška Filip Junek. Nad uprchlíkem prý málem zlomil hůl: „Už jsem byl úplně vyřízený a házel flintu do žita, protože byla už tma,“ ličí Filip. Obrovská solidarita lidí ho velmi potěšila: „Musím říct, že ten internet má opravdu sílu. Psalo mi spousta cizích lidí, že hledají také a že mě budou kontaktovat. V ulicích jsem se míjel s cizími lidmi, kteří volali do zahrad Bertíííku…. Fakt jsem nevěřil, že lidi jsou dneska ještě takoví... Takže díky moc!“ uzavřel Filip.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru