Kvůli sněžení vypadává na východ od Prahy proud. ČEZ stále neví proč...

Hustě sněží a vypadává proud...
29.02.2016 - 21:09   |  

Na východ od Prahy hlásí velké množství obcí problémy s dodávkami proudu. V mnoha z nich již hodinu nejde, příčina bohužel není stále známá... Na vině je zřejmě husté sněžení. 

Problémy na celém Říčansku

Problémy hlásí mnoho obcí, jsou to jednak části Říčan, dále pak Tehov, Louňovice, Mukařov, Doubek, Voděrádky, Nedvězí, Mukařov, Struhařov, nebo Zváňovice. Někde také praskají stromy, závěje sněhu si vyžádaly svoje. A sněžit by přitom mělo celou noc a také další den...

 

ĆEZ nezná doposud příčinu...

K události se vyjádřil starosta Říčan Vladimír Kořen: "Na Říčansku dochází pod návaly sněhu k závažným poruchám na dodávce elektřiny. Problémy jsou zatím v okolních obcích a některých okrajových částech města - Pacov, Strašín. Podle informací ČEZ - distribuce - technici pracují na odstranění závad. Naopak říčanské jednotky dobrovolných hasičů likvidují zbytky polámaných stromů u několika nemovitostí. Pohotovost má městská policie i krizový systém města. Doporučujeme se připravit na možnou poruchu na elektrickém vedení /záložní zdroje světla, popř. tepla, a vody/."


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru