Co s koupalištěm v Úvalech? Rozhodne o něm historicky první referendum

...a takhle to vypadá v Úvalech na koupališti letos
30.03.2016 - 20:24   |  

Koupaliště v Úvalech je už přes rok zavřeno. Město se rozhodlo požádat o pomoc místní, aby rozhodli, zda se má koupaliště zrekonstruovat, nebo z něj udělat třeba biotop, či sportoviště. Rozhodnutí má padnout v referendu. 

30 milionů na rekonstrukci

Město uvádí, že koupaliště je ve velmi špatném stavu a že pro jeho rekonstrukci bude muset najít 30 milionů. Proto v létě 2015 neotevřelo. Město na webu zorganizovalo anketu, ve které se dotázalo, zda se má koupaliště obnovit, nebo třeba přebudovat na biotop, což je výrazně levnější, nebo zda se zde má třeba vybudovat sportoviště. „V anketě na webu města se jasná většina hlasujících vyjádřila pro jeho rekonstrukci, hlasy mimo internet již tak jednoznačné nejsou,“ uvádí starosta města Petr Borecký.

 

První referendum v Úvalech

A tak se v Úvalech rozhodli vypsat historicky první referendum: „Referendum proběhne ve stejném termínu, jako krajské volby, tzn. někdy průběhu října tohoto roku. K platnosti rozhodnutí referendem je třeba účasti alespoň 35% oprávněných občanů. Rozhodnutí v místním referendu je závazné, hlasovala-li pro ně nadpoloviční většina oprávněných občanů, kteří se referenda zúčastnili, a zároveň alespoň 25% všech oprávněných občanů,“ uvádí zastupitelé města. Jedno je jisté, letos v létě koupaliště jistě své brány neotevře.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru