Lesní divadlo v Řevnicích slaví 100 let

Takto to vypadalo v Lesním divadle v Řevnicích v roce 1920 při hře Sen noci svatojánské. Postavy na fotografii jsou Theseus, Hypolita a Philostrates.
Zobrazit fotogalerii (2)
  |  

Unikátní lesní divadlo oslaví v polovině června stoleté jubileum. Návštěvníky čeká bohatý program, který vyvrcholí 7. října na Houbyfestu. Řevničtí také pořádají sbírku na opravy svého divadla. Doposud se podařilo vybrat 15 tisíc korun.

Ve středních Čechách ojedinělé lesní divadlo se nachází nedaleko Berounky a pod Brdami. Divadlo v přírodě se oproti tomu klasickému vyznačuje řadou specifik. Pořadatelé např. doporučují pohodlné neformální oblečení. V průběhu představení můžete popíjet pivo nebo víno. Je-li chladněji, dostanete deku a svařák.


Do Řevnic jezdí hvězdy z Dejvického divadla

Vznik divadla se datuje do roku 1916. Tehdy ho založil továrník Václav Čekan. O dva roky později bylo vystavěno hlediště a šatny. Přírodní amfiteátr v dnešní podobě pojme 700 diváků. Je domovskou scénou řevnického divadelního souboru. Každoročně v rámci Lesních slavností hostí i proslulé Dejvické divadlo. (O loňském ročníku Lesních slavností jsme psali v článku Na hru Dejvického divadla se spíš dostanete v Řevnicích než v Praze.) Na hvězdy, jakými jsou Ivan Trojan nebo Miroslav Krobot, se zde dostanete snáze než v Praze. Kapacitně totiž Lesní divadlo převyšuje to Dejvické hned několikanásobně (v Dejvicích soubor obvykle hraje pro 141 diváků).


Čtyři měsíce her, koncertů a slavností

Oslavy stého jubilea Lesního divadla vypuknou už 4. června Rockovým slunovratem. Hlavní oslavy výročí přichystalo město na 17. až 19. června. V pátek se bude v Lesním divadle především vzpomínat. Komponovaný pořad slova a hudby v režii ochotníků připomene nejslavnější éru divadla, nejvýznamnější postavy i představení. K vidění bude i výstava dobových fotografií a plakátů. Herci proto oprašují dávné monology a dialogy, sestavují seznamy někdejších členů a příznivců.

Akce budou pokračovat přes celé léto. Nebudou chybět ani zmiňované Lesní slavnosti a hvězdy Dejvického divadla. Zakončení nabité sezony proběhne 7. října koncertem Kašpárek v rohlíku v rámci Houbyfestu. Festival oslavující přírodu, houbaření a dobré jídlo si odbyl úspěšnou premiéru v loňském roce. Na kompletní program oslav výročí se můžete podívat zde.


Divadlo žádá o příspěvek na opravy

Na stoletém divadle se pomalu, ale jistě podepisuje zub času. V tuto chvíli se proto obrací na své fanoušky a pořádá sbírku na nutné opravy. Na kontě je nyní cca 15 tisíc korun. Chcete-li podpořit Lesní divadlo, můžete přispět do plastové kasičky na jedné z místních provozoven nebo speciálně zřízeném účtu 20036-388051399/0800.

 

Stáhněte siVelikost
PDF icon akce_k_jubileu_lesniho_divadla.pdf78.22 KB

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru