Foto: Kuriozity ve středu Čech - na čarodějnice upálíme i vás

A když vás neupálí, podíváte se aspoň ne extra-mega ohňostroj.
Zobrazit fotogalerii (68)
  |  

Čarodějnice se blíží a zbraslavská restaurace shání pro lepší efekt živé dobrovolnice. Příroda se probouzí a zvířátka proto potkáváme na každém kroku. U Motola se zase potkaly hned tři záchranky.

A když vás neupálí, podíváte se aspoň ne extra-mega ohňostroj.

Pálení čarodějnic máme většinou spojené s oblečením smrdícím od kouře. Obligátní alkoholový dýchánek, na kterém se sejdou lidé z široka daleka, se rozhodli ozvláštnit ve zbraslavské restauraci. Nebaví vás vaše žena? Přihlaste ji jako dobrovolnici. (Další akce spojené s pálením čarodějnic najdete v rubrice Kam za čím.)

Někdy se vyplatí být novinářem. Na Petrském náměstí pro nás připravili metrovou pizzu.

U plápolajícího ohně někdy pořádně vyhládne. Kdo měl chuť na pizzu, už svou šanci nicméně prováhal. Na Petrském náměstí v Praze se tento týden konala konference k soutěži o elektrokola. Mlsné jazýčky novinářů se pokusili organizátoři získat metrovou pizzou. O soutěži psal Michal Štingl ve článku Napište svůj příběh a zkuste získat elektrokolo zdarma.

Pronikání přírody a velkoměsta v pražských Modřanech.

Na ulici se pase kůň. To není nic kuriozního na vesnici. Pro Pražany v Modřanech se však jedná o událost. Ačkoliv podle všeho zde už kůň se svým pánečkem docela zdomácněli. Na rozdíl od sekačky je ekonomický a poskytuje přírodní hnojivo. Doporučujeme.

Žádné jistoty neexistují. Ani zajet si do Motola sanitkou už není, co bývalo...

Na druhé straně Prahy stojí nemocnice, kterou každý zná. Ta se přitom velmi dobře stará o své zaměstnance. Dokonce speciálně pro ně prodloužili trasu metra A. Každý totiž ví, že pacienti míří do Motola zásadně v sanitce. O tom, že jejich počet je někdy víc než značný, svědčí tato situace, kdy se u vjezdu do nemocnice setkaly hned tři sanitky.

 

 

 

Máte aktuální fotografii nebo archivní kousek, o němž se domníváte, že by ho stálo za to zveřejnit? Neváhejte a obraťte se na nás. Vlastnoručně pořízené snímky nebo tipy na humorné obrázky posílejte na adresu steinbachova@ctidoma.cz. Těšíme se na vaše příspěvky! Inspirovat se můžete i v naší rozsáhlé fotogalerii. Děkujeme všem dosavadním přispěvatelům do fotokuriozit.