Zapáchající výrobna brambůrek Tretter's měla problémy už ve Stříbrné Skalici

  |  

Společnost Chips Praha je nyní trnem oku všem, kdo bydlí v Nehvizdech. Nám se podařilo zjistit, že ani ve svém předchozím působišti nešlo o firmu nějak vítanou…

Občané Nehvizd začínají organizovat petici proti výrobně zeleninových chipsů, která zde prý zápachem obtěžuje celou obec.

 

Původně byla ve Skalici

Výrobna brambůrek Tretter's se do Nehvizd přestěhovala ze Stříbrné Skalice. Ani zde nebylo spolužití s místními právě snadné. „Ve Skalici lidi neobtěžovali zápachem ze smažení, ale spíše z kontejneru, kam odhazovali zbytky z výroby. Ty silně zapáchaly,“ dozvěděli jsme se.

 

Smažili na úřadě

Ve Skalici přitom firma sídlila přímo na obecním úřadě, kde je provozovna, kterou úřad pronajímá. Brambůrky zde ovšem vyráběli v menším a ručně, právě z důvodu větší výroby se firma stěhovala do nového provozu v Nehvizdech.

 

Odešli a rozdávali výpovědi

O tom, že se firma hodlá stěhovat, místní neinformovala. A jelikož zde pracovali lidé ze Skalice, těžce pak nesli, když firma začala rozdávat výpovědi… Právě to, že firma nekomunikovala, prý byl kámen úrazu. Rozchod obce s firmou byl ale prý korektní, nikdo nehnal věc až k soudu.

 

Problémy s hygienou

I zde řešila firma problémy se Státní zemědělskou a potravinovou inspekcí, která provozovnu uzavřela z důvodu nevyhovujících hygienických podmínek. V provozovně prý byla plíseň, a to na několika místech, fritézy byly po stranách nečisté. Podle firmy šlo ale pouze o jednu kontrolu, která dopadla špatně. Celkem zde provedli osmnáct kontrol, všechny na anonymní popud. Jak je vidět, výrobna chipsů pila svému okolí krev už ve Skalici…

 

Sledujte náš web a o výrobně brambůrek v Nehvizdech a boji místních za čistý vzduch se dozvíte více.