Před Lidlem v Hloubětíně pokousal pitbul starého muže, nikdo mu nepomohl

Před Lidlem v Hloubětíně pokousal pitbul starého muže, nikdo mu nepomohl
25.05.2016 - 12:46  

K velmi nehezké události došlo v úterý před polednem před Lidlem na Kolbenově ulici v Praze 9. Pitbul zde pokousal dvaaosmdesátiletého muže.

Vše nám vylíčila naše čtenářka, svědkyně této události: „Před obchodem byl uvázaný pitbul, poměrně hrozivě vypadající. Zřejmě ale špatně, neboť se vodítko uvolnilo a pitbul byl volný, což všechny kolem vylekalo.“

 

Lidé se psa báli

Bohužel, odvázaný pitbul neměl nikde v dosahu svého pána a nikomu se nechtělo tohoto psa znovu uvazovat. „Najednou šel kolem starý pán, když tu pes, který před tím nevypadal nějak agresivně, vyskočil a zakousl se mu do břicha. Nikdo mu bohužel nepomohl, protože se pitbula každý velmi obával,“ uvádí dále svědkyně události.

 

Krvácel z břicha

„Starý pán psa praštil svou holí, takže ten si zase lehl na své místo. Pán měl košili celou od krve, ostatní mu pomáhali ji svléknout a zavolali záchrannou stanici,“ dozvěděli jsme se. To potvrzuje i mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová: „Muž ročník 1934 byl po akutním ošetření na místě převezen se zraněním dolní končetiny na ortopedii Nemocnice na Bulovce.“

 

Policie případ šetří

Ochranka obchodu se vydala také hledat majitele psa: „Ačkoliv ochranka volala velmi dlouho, majitel psa se nehlásil. Až po delší době se ozvala mladá dívka, která prohlásila, že psa musel asi někdo odvázat. To ale nebyla pravda,“ říká naše svědkyně. Případem se zabývá i policie: „Případ vyšetřujeme, oznámení jsme přijali v úterý v půl dvanácté,“ uvádí Tomáš Hulan, mluvčí pražské policie.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru