Ve Slušticích je od pátku techno party, okolní obce se zlobí na místního starostu

Stavba soundsystému ve Slušticích
19.06.2016 - 11:45   |  

Ve Slušticích na východ od Prahy se koná od pátku techno party. Sjelo se sem 15 sound systémů. Zatímco dle místních je v obci klid, veškeré okolní obce si stěžují na hluk, který zde trval i druhou noc. Nejvíce je jim trnem v oku starosta Sluštic, který prý party povolil. 

Na internetových stránkách obce Sluštice přibývá nelichotových vzkazů. Ty jsou adresovány zejména starostovi Sluštic, který prý měl povolit v katastru této obce techno party Free Party, kam se sjely stovky účastníků a která je prý slyšet na míle daleko.

 

AKTUALIZACE: Hrát by se mělo i noc na pondělí...

Party povolil a sám odjel...

Podle diskutujících starosta Jaroslav Pavlíček povolil party a odjel na hory: "Volal jsem mu a sdělil mi, že se to pořádá už po jedenácté a doposud si nikdo nestěžoval," uvádí jeden z diskutujích. Na vině jsou prý povětrnostní podmínky a zvuk se tentokrát nese dále. Pořadatelé prý slíbili, že druhý den uberou na hlasitosti, ale to se podle místních nestalo. 

 

Ve Slušticích klid

Přitom v samotných Slušticích je prý klid a skoro nikdo si nestěžuje. Na Facebooku obce je video ze soboty, které působí až idylicky. To ale lidé z okolních obcí odmítají: "Už druhou noc jsme nemohli spát," stěžují si. Záleží ovšem na tom, kam pořadatelé nasměrovali reproduktory, pokud ven ze Sluštic, tak je možné, že je právě zde ticho. Policie České republiky prý přijala spousty rozhořčených telefonátů. Před branami akce hlídkuje, ale doposud prý nemusela zasahovat. 

 

Můžete snést hluk jednou za rok? 

Na druhou stranu je třeba uvést, že někteří z lidí, kteří bydlí v dotčených obcích, nevidí celou záležitost tak tragicky: "Je to jednou za rok, to byste snad mohli unést, ne? Vyspěte se přes den!" vzakzují nespokojeným občanům. Akce však způsobila velký poprask, Tereza Šimečková dokonce organizuje petici proti jednání starosty a také proti opakování této akce: "Všichni, kdo nesouhlasíte s rozhodnutím starosty Sluštic (mám k dispozici, mohu zaslat), napište mi prosím na tersim@volny.cz. Organizátoři akce mi sdělili, že hodlají lokalitu využívat opakovaně a je třeba, aby se obyvatelé všech dotčených obcí a obce samotné proti tomu propříště postavili." 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru