Na dnešní zasedání obce Sluštice míří odpůrci techno party

Techno party ve Slušticích
  |  

Nespokojení občané, kteří se cítí poškozeni víkendovou techno party ve Slušticích, plánují, že si dnes došlápnou na místního starostu, který pořádá místní zastupitelstvo. Chtějí hlavně bojovat proti tomu, aby se podobná akce konala na tomto místě znovu. 

Víkendová akce, kde se hrálo na několika stagích techno, má ještě dozvuk. Dnes se koná místní zastupitelstvo obce, kam chtějí dorazit někteří nespokojení a prý si se starostou "popovídat". 

Vezměte drogy a doražte!

Ještě o víkendu byly zprávy z obce Sluštice dost radostné. Techno party zde skoro nikomu nevadila (na rozdíl od okolních obcí) a kdosi, kdo může psát za neoficiální Facebook obce, radil: "Vezměte drogy a doražte!" 

 

Věděli o party od nespokojených

A je fakt, že tak také mnozí udělali. O party se prý dozvěděli právě kvůli tomu, že nespokojení o ní pořádně zvýšili povědomí: " Dost lidí se o technu dozvědělo až v sobotu v poledne, a to z facebooku. Další se to dozvěděli, až když viděli v sobotu jezdit starostu sem a tam společně s policií, která tam strávila v hojném zastoupení celé tři dny ve dne v noci. Všichni místní mi potvrdili, že ve Slušticích ta akce téměř vůbec nebyla slyšet, natož aby rušila. Snad kromě obyvatel chatové osady a bytovky u rybníka, ti to měli z první ruky, ale zavřeli okno a spali," uvádějí Sluštičtí.

 

Ať se baví, nebo zákaz?

Akce se veřejně propagovala jako představení ajurvédských pokrmů a ačkoliv je jasné, že skutečné zaměření bylo jiné, i ty se zde prý daly najít. Výsledkem jsou tedy dva tábory, jedni tvrdí, že se mají lidé bavit a jednou za rok lze podobná akce skousnout, ačkoliv na party sami nechodí a nebyli, a druzí, kteří jsou pro razantní zásah na akcích a jejich zákaz, který ale není dopředu možný. Již další týdny ukáží, jak se s tím poperou v jiných obcích, kde se budou podobné akce konat... 

A je fakt, že i mezi těmi, kdo jsou z dotčených obcí, se názory různí. Zatímco někteří tvrdí, že nespali ani oni, ani jejich děti a zvířectvo, jiní tvrdí, že šlo pouze o vzdálené dunění, které šlo ignorovat. Ať tak, či tak, určitá skupina nespokojených dnes chystá protest na zasedání místního zastupitelstva. Zejména se chtějí obracet proti starostovi, který prý party "povolil", což je hojně rozšířený omyl. 

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru