Na střední Čechy se valí přívalové deště a bouřky, vysoký stupeň nebezpečí, od blesku hoří

Přívalové deště hrozí ve středních Čechách
25.06.2016 - 22:33  

Střední Čechy zažijí velmi dramatickou noc. Český hydrometeorologický ústav totiž vydal před pár minutami varování před velmi silnými bouřkami, hrozí také přívalové deště a kroupy. 

AKTUALIZIZACE: Bouřky se již hlásí o slovo a hasiči vyrážejí k prvním zásahům. Například v Doubravčicích chytil od blesku dům...

 

V noci by měly v celé oblasti hrozit velmi silné bouřky, hydrometeorologický ústav totiž vydal varování před velmi nebezpečnými jevy.

 

Bouřky jdou od jihu a západu

Bouřky prý právě nyní postupují k severu ze západních a jižních Čech a střed republiky by měly ohrozit právě v těchto chvílích. Ústav vyloženě uvádí vysoký stupeň nebezpečí těchto jevů.

 

Čeká se zatopení

Pro omezení nežádoucích následků vydal Ústav hned několik doporučení. V oblastech zasažených přívalovými srážkami lze očekávat rychlý odtok vody ze svahů, rychlé rozvodnění malých toků, potoků a jindy suchých koryt, zatopení níže položených míst, sklepů, podemletí komunikací apod.

 

Zajistěte okna 

Pro omezení škod silným nárazovým větrem zajistěte okna, dveře, odstraňte nebo upevněte volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.), zabezpečte skleníky, stavební jeřáby apod.

 

Pozor na uvolněné předmětyy

Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru