Množírnu psů v Horních Počernicích měli zavřít už před lety. Proč tomu tak nebylo?

V množírně trpěli také jorkšíři - ilustrační obrázek
  |  

V případu hornopočernické množírny psů, kde zasahovala minulý týden policie, jsme zjistili nové překvapivé informace. Tuto "chovatelku" totiž prošetřovala veterinární správa už před několika lety, ale neshledala důvod jí psy odebrat. Jak je to možné?

Již v roce 2013 si lidé všimli, že v průmyslovém areálu v Horních Počernicích žijí psi v hrozných podmínkách. Děsivě vyli, strádali v malých kotcích, byli zde stále sami a nikdo je nevenčil. Alena Štrobová, hornopočernická zastupitelka, se jala situaci řešit a oslovila státní veterinární správu, konkrétně inspektora Milana Juráčka.
 

Inspektor přišel ohlášený

Situace se však rozhodně nevyvíjela tak, jak si představovala: "Inspektor se po nepřiměřeně dlouhé době odhodlal ke kontrole. Majitelka Šárka Benešová byla samozřejmě informována dlouho dopředu, takže část psů někam uklidila a očekávala nás v pořádku a s třemi roztomile poskakujícími pejsky," uvedla Alena Štrobová. 

Prý miluje zvířata

Inspektor tedy neshledal nic špatného: "Provedl šetření a vyhodnotil je tak, že věc bude odložena a dotyčná dáma v podstatě jen velmi miluje zvířata. Pokud se ale podíváte na současné záběry z místa, kde byla před třemi lety provedena kontrola, pak místo vypadalo přesně tak jen pár chvil předtím, než doktor Juračka na ohlášenou kontrolu přijel." Během kontroly se dokonce inspektor veteriny Šárky Benešové dotázal, zda není jedna z místností náhodou porodna, ta to ale popřela. Prý zde psům připravuje žrádlo. A důvod, proč si pronajala část areálu pro psy, kde sama nebydlí? Prý je taková milovnice psů, že je chce mít na místě s pozemkem...

 

Proč se inspektor inspektor ohlásil předem?

Nyní je zcela jasné, že inspektor nekonal, jak měl. Nejenže jsou možné kontroly a zásahy i tam, kde se majitel dopředu neinformuje, ale navíc mu měl být celý případ velmi podezřelý. Bohužel se tak nestalo a psi zde trpěli další tři roky. O případu vás budeme i nadále informovat... 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru