Na Labi u Čelákovic prý řádí falešní rybářští strážci

Falešná rybářská stráž řádila nejen u Čelákovic
  |  

Patříte mezi „tiché blázny“ a od rána vysedáváte u Labe v naději, že chytíte nějakou tu rybu? Pak si dejte dobrý pozor na falešnou rybářskou stráž, která by zde měla podle několika svědectví řádit!

Falešný strážce řádí na Labi

Falešná rybářská stráž se objevila v pátek 9. října, a to prý ne poprvé, na Labi u Řehačky v revíru 411 051 v úseku od výtoku Mlynařice po plynolávku. Šlo prý o muže o muže cca 160 cm vysokého a velmi hubené, až vyzáblé postavy. Muž měl hnědé vlasy a oblečen byl do oděvu zelené barvy. Přes oblečení nesl ledvinku tmavé barvy, dále nosí dioptrické brýle, s největší pravděpodobností lenonky nebo hodně podobné.

 

Vyhrožuje pokutou

Muž se prý snaží rybáře oslovit, s tím že je rybářská stráž a že provádí kontrolu. Přitom se neprokáže ani odznakem, nebo průkazem. Údajný strážce prý pozoruje výbavu rybáře a dále si najde různé nesmyslné výtky, například postavení přístřešku, použití vařiče na propanbutan či dobu lovu. Samozvaný strážce hrozí, že udělí pokutu a že odebere rybáři vybavení a rybářský lístek. Takto zkontroloval muž jen v pátek pět rybářů.

 

Nejde o zcela novou fintu

Čelákovičtí rybáři, kteří jsou pověřeni ke kontrole tohoto revíru, však tvrdí, že mezi nimi se nikdo takový nenalézá. Každý, kdo na tohoto falešného strážce narazí, by tedy měl okamžitě uvědomit policii. Může se totiž jednat o tipaře zloděje. Podobný případ se prý nedávno stal v Kozlech u Kostelce, kde si „strážce“ nejprve tímto způsobem vytipoval, a poté odnesl výbavu za 20 tisíc korun.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru