Letní kino v Černošicích je zpět. ČtiDoma přináší exkluzivní rozhovor s organizátorem!

18.08.2015 - 17:53   |  

Již příští týden proběhne několik večerů Letního kina v Černošicích. V rozhovoru s Janem Jelínkem čtěte více o tom, co všechno se v Černošicích pro mladé změnilo, a jaké jsou plány do budoucna.

Letní kino v Černošicích přinese v nadcházejícím týdnu několik večerů s dobrými filmy pod širým nebem. Promítat se bude česká pohádka Tři bratři, drama Cesta ven, akční snímek Nespoutaný Django  a komedie Samotáři.

Akci pořádá iniciativa 35 kakají, která vznikla s cílem zatraktivnit kulturní život v Černošicích pro mladé. S jejím zakladatelem Janem Jelínkem jsme si povídali o tom, zda iniciativa dostála svým cílům. Zajímalo nás rovněž, co 35 kakají plánuje do budoucna.

Jak byste zhodnotil váš vliv na kulturní život v Černošicích? Máte pocit, že se od roku 2011, kdy iniciativa vznikla, hodně změnilo?

Věřím, že jsme splnili dva cíle, které jsme si tehdy stanovili. Ukázali jsme na to, co zde chybí. Za druhé jsme ukázali, jak lze tento prostor kvalitně zaplňovat. Od té doby se zde nastartovala spousta nových projektů. Bohužel pomálu právě pro mládež. Spousta mladých lidí tu totiž stále spíše mluví, nežli koná, ale i to je vlastně úspěch, že se o tom začalo mluvit. Od roku 2011 je změna stoprocentně vidět!

Které akce považujete za nejvydařenější?

Nejvydařenější akcí bylo určitě právě Letní Kino. Dělali jsme spoustu šíleností, třeba svítící fotbal ve tmě a bylo to super. Letní Kino byl ale projekt, který oslovil lidi napříč generacemi, a přišli prostě všichni. Všechny nás postupně začal omezovat čas (práce, studium) a tak jsme museli činnost omezit. Letnímu Kinu naopak nyní věnujeme více času než dříve a projekt postupně rozšiřujeme. Kdo akci navštívil, chápe proč. Prostě to stojí za to!

Je naopak nějaká akce, která se nepovedla a nedopadla podle vašich představ?

Žádné průšvihy naštěstí neorganizujeme.

Co plánujete do budoucna?

Kromě uvedeného rozšiřování Letního Kina, které jsme letos odstartovali v plné kráse, bychom rádi trochu oprášili značku, webovky atd., obnovili členskou základnu a pustili se třeba do nějakých nových projektů. My, co jsme iniciativu zakládali, už jsme trochu odrostli a máme spoustu zkušeností, které můžeme předat dál. Já například pracuji na pozici vedoucího produkce v organizaci pořádající hudební festivaly. Chceme tedy z iniciativy udělat širší platformu, skrze niž budou mladí lidé moci realizovat projekty.

Letní kino se bude konat 27. - 30. srpna. Více informací naleznete také na stránkách iniciativy 35 kakají.

Jan Jelínek
  •  zakladatel iniciativy 35 kakají, která vznikla v roce 2011
  • zakladatel a jednatel organizace Nerudný fest.cz o.s.
  • student Socioekonomických studií na Filozofické fakultě Univerzity  Karlovy v Praze
  • zajímá se o projektové řízení a marketing
  • je aktivní jako DJ
  • hraje na bicí v kapele Vepřové komety