Farmářské trhy fungují i o prázdninách! Kdy a kde je můžete navštívit?

Farmářské trhy se konají po celé naší republice
  |  

Farmářské trhy jsou oblíbeným místem, kde nakoupíme domácí ovoce, zeleninu, mléko a mléčné výrobky, pečivo z čersvého těsta a mnoho dalšího. Kam na ně můžete vyrazit v čase prázdnin? 

Dobrou zprávou je, že i v čase prázdnin fungují trhy prakticky stejně. Navíc právě v létě zakoupíme nejvíce čerstvých surovin, což je přesně ten důvod, proč trhy navštěvujeme. Určitě ná dáte zapravdu, že rajčata, která vyrostla na českém záhonku, jsou neskonale chutnější než ta, která byla utržena zelená ve španělském sklenínu a nepoznala nikdy, co je to půda. Kam se tedy vypravit toto léto na trhy? 

 

Praha - Klánovice

Klánovický trh funguje již dlouhá léta, zajít sem můžete v sobotu dopoledne, nechází se vedle školy T.G.Masaryka. Pochopitelně, čím dříve přijdete, tím větší máte výběr. Nakoupit můžete ovoce, zeleninu, maso, uzeniny, květiny, med a mnoho dalšího.

 

Praha - Dolní Počernice

Dva roky je již možné navštívit trh v Doních Počernicích na Návsi. Nakupovat zde můžete v pátek zhruba do 18 hodin, a to mléko a mléčné výrobky, maso a  uzeniny, koláče a pečivo, ovoce, zeleninu a bylinky. 

 

Čelákovice

Farmářské trhy v Čelákovicích se konají každou sobotu v čase 7:30 - 12 hod na náměstí 5.května. Nabízí se zde české uzeniny a maso pana Matka, poctivé sýry, jogurty, mléko, máslo, tvaroh z mlékárny Bio Vavřinec a Gran Moravia, vyhlášené slovenské sýry a žinčicu ze Zázrivé, uzené a čerstvé ryby z Blatné, různé chleby včetně kvasového, mazance, jidáše a další pečivo, českou zeleninu především z Mělnicka a Polabí, sadbu, květiny, stromky, sirupy, marmelády, med, rakytníkové výrobky, sušené ovoce, lahodnou kávu a mnoho dalších lahůdek.

 

Český Brod

Trhy se zde konají vždy v pátek  od května do října od 8 do 14 hodin na náměstí Arnošta z Pardubic. 

 

Úvaly

Trhy v Úvalech se koná vždy v sobotu od 8 do 12 hodin.

 

Říčany

Farmářský trh v Říčanech se pořádá v sobotu od 7:30 do 13 hodin, a to na Masarykově náměstí. 

 

Milovice

Trhy se zde pořádají vždy ve středu od 8.30 do 17 hodin. Od května jsou trhy každou sobotu, 7.30-12.30 hodin. Nakoupí se zde zelenina a sadba, domácí chléb a koláče, vejce, staročeské uzeniny, jitrnice, sýry, mléko, koření, med, nakládaná zelenina

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru