Kapela Divokej Bill exkluzivně pro Ctidoma.cz: Jediný letošní samostatný koncert v Úvalech!

Kapela Divokej Bill opět odehraje koncert doma v Úvalech
  |  

Kapela Divokej Bill je velmi úzce svázaná s městečkem Úvaly, kde se také uskuteční letošní jediný samostatný koncert kapely. Ten proběhne již 15. srpna, povídali jsme si o něm s Adamem Karlíkem z kapely.

 

Půjde o váš jediný letošní samostatný koncert, proč jich není více?

V letošním roce jsme odjeli a ještě odjedeme v ČR pouze 10 festivalů, jednu charitativní akci a právě tento jeden samostatný koncert doma v Úvalech. Chtěli jsme trochu zvolnit. Samostatný koncert v Úvalech děláme jako poděkování nejen domácímu publiku, ale i všem fanouškům. Tento koncert bude speciální, budeme mít největší pódium v naší historii a koncert bude zaznamenán Českou televizí.

 

Jaký je váš vztah k městečku? Jste skutečně všichni odsud? Žijete v Úvalech?

Z Úval pochází jen část kapely. Zbytek je z okolí do 10km. Úvaly jsou naše základna a jsme rádi, že jsme ve středu Čech, kousek do Prahy a zároveň žijeme na malém "poklidném" městě.

 

 Kam jste chodívali jako mládežníci "pařit", kde jste se zde setkávali?

Chodívali jsme do hospod, na koncerty a zábavy, jak u nás v Úvalech, tak v Českém Brodě a přilehlých vesnicích, kde jsme se postupem času potkali a založili Divokýho Billa. Potom už jsme pařili na našich koncertech.

 

Na začátku vaší kariéry jste objížděli mnohé obce v okolí, co si myslíte o klubové scéně zde, najde se podle vás dost míst, kam je možné vyrazit na muziku?

Když jsme začínali, tak se hrálo o víkendech v podstatě v každé hospodě a klubech, ale v dnešní době už spousta klubů zaniklo a do hospod už všichni většinou chodí jen na pivo. Když chceme jet na nějakou akci nebo koncert, tak jezdíme do Prahy. V okolí už toho moc není.

 

Jak trávíte léto, kolik festivalů jste objeli a kolik vás ještě čeká? Nejste již dost objížděním festivalů vyčerpáni?

Hrajeme 12 akcí v ČR, odjeli jsme nějaké festivaly na Slovensku a chystáme se do Rumunska na festival. Jelikož hrajeme tento rok takto málo, tak o vyčerpání nemůže být řeč:-) Užíváme léto, každý po svém. Někdo na chalupě, někdo u moře, prostě jak kdo má rád.

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru