V Úvalech se konečně otevře podchod na nástupiště

Podchod v Úvalech se otevře
  |  


Modernizace vlakového koridoru Praha Kolín pokračuje a přináší také změny na nádraží. V Úvalech se po delší době otevírá podchod na nástupiště vlaků.
 

Podchod se otevře 12. října

Na nástupiště vlaků se úvalští nedostávali snadno. Museli využít speciálních ramp, což bylo obtížné pro hendikepované, nebo pro kočárky. Rekonstrukce nádraží v Úvalech tak spěje ke svému závěru. Vybudovány jsou již všechna nástupiště, dále pak výstup z podchodu u železniční budovy a také výpravní budova, která dostala i novou fasádu.

 

Modernizace spěje ke konci

V Úvalech také funguje železniční přejezd, který dlouhé měsíce rozděloval město do dvou částí, které byly třeba pro ty, kdo zde nebydlí, prakticky neprůjezdný. Modernizace nádraží v Úvalech málem skončila tragédií, nebo zde jeden ze zaměstnanců firmy, která trať modernizuje, přehlédl vlak Leo Express a klidně kráčel po kolejích. Naštěstí stihl včas uskočit.  O novém přejezdu v Úvalech jsme vás informovali v textu  V úvalech konečně otevřou přejezd v Husově ulici, o železničním podchodu jste si mohli přečíst ve článku Železniční podchod v Úvalech konečně otevřen! Kdy bude bezbariérový?