Váháte, koho volit? Informace a rozhovory s kandidáty na prezidenta a proč Babiš s Nerudovou odmítli odpovídat

Babiš a Nerudová odmítli čtenářům vysvětlit, proč by je měli volit, kdo za nimi stojí i kde berou peníze na svoji kampaň
  |   rozhovor

Volba prezidenta má tři hlavní favority. Petr Pavel, Andrej Babiš i Danuše Nerudová mají ve své minulosti větší či menší škraloupy. Zatímco generál ve výslužbě problémům čelí a vysvětluje je, bývalý premiér a někdejší rektorka Mendelovy univerzity na naše otázky odpovídat odmítli. Nerudová rozhovor několikrát slíbila, slib však nedodržela. Babiš na opakovanou prosbu nereagoval vůbec. Zřejmě mají co skrývat. Na rozdíl od ostatních prezidentských kandidátů.

Danuše Nerudová je manželkou vlivného právníka Roberta Nerudy. Ten spoluvlastní advokátní kancelář Havel & Partners, která vydělává i na státních zakázkách. Bez zajímavosti není ani to, že když byla Nerudová rektorkou na Mendelově univerzitě, zmíněná kancelář od univerzity získala pět zakázek. Konkrétně šlo o objednávky právního poradenství za období od února 2018 do ledna 2022. Jeví se to jako střet zájmů. Kandidátka na prezidentku bohužel toto i další věci odmítla našim čtenářům vysvětlit.

Andrej Babiš se obrnil mlčením

Postoj "mrtvý brouk" zaujal i Andrej Babiš. Nedokázal vysvětlit čerpání dotací na Čapí hnízdo, zřejmě nezákonně získané dotace pro holding Agrofert z fondů Evropské unie, ani svoji vědomou spolupráci s StB.

Čtenář si tak může sám udělat obrázek o tom, zda mají být prezidentem či prezidentkou lidé, kteří odmítají čelit vlastním "koslitvcům ve skříni". 

Rozhovory s prezidentskými kandidáty

Ostatní uchazeči o Hrad neměli s rozhovory problém. Všechny je najdete zde.

Jaroslav Bašta
Karel Diviš
Pavel Fischer
Marek Hilšer
Petr Pavel
Josef Středula (z boje o Hrad odstoupil)
Tomáš Zima

KAM DÁL: Kandidáti na prezidenta: Nerudová vypadá hloupě, Hilšer je Mazánek. Co Pavel a Fischer? Kdo další to schytal od experta na komunikaci?


Zdraví a styl