Kandidáti na prezidenta: Nerudová vypadá hloupě, Hilšer je Mazánek. Co Pavel a Fischer? Kdo další to schytal od experta na komunikaci?

Volební průzkumy na prezidenta České republiky favorizují někoho z trojice Danuše Nerudová, Petr Pavel a Andrej Babiš
  |   analýza

První kolo prezidentské volby se koná 13. a 14. ledna. Podle průzkumů jsou největšími favority na postup do kola druhého Petr Pavel, Danuše Nerudová a Andrej Babiš. Prezidentské kandidáty rozebral expert na komunikaci Petr Vojnar. Jak se chovají, jak působí na voliče? Specialista je zhodnotil i v rámci televizních debat, rozdal známky jako ve škole.

Boj o Hrad vrcholí. Prezidenská volba rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Populista, expremiér a bývalý agent StB Andrej Babiš? Bývalý komunista generál Petr Pavel? Někdejší rektorka Mendelovy univerzity, kde se mělo kupčit s diplomy, Danuše Nerudová? Ve hře jsou samozřejmě i další. Bývalý diplomat a senátor Pavel Fischer, lékař a senátor Marek Hilšer, podnikatel Karel Diviš, poslanec SPD Jaroslav Bašta a bývalý rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.

Šef odborářů Josef Středula z volby odstoupil. „Možná je to škoda. Pan Středula působil sebevědomě, jako prezident by reprezentoval důstojně. I když je pravda, že se prezentoval trochu úřednicky a šablonovitě,“ říká expert pro Čtidoma.cz.

Kandidáti na prezidenta pod lupou

Specialista na komunikační dovednosti Petr Vojnar, který založil a provozuje Akademii sebevědomého řečníka (SEBA), exkluzivně pro Čtidoma.cz všechny kandidáty zhodnotil. Proč na něj Danuše Nerudová působí hloupě a čeho se má vyvarovat Petr Pavel? Tipnete si, který z kandidátů nemá podle specialisty charisma a kdo je vůbec nejhorší rétor? 

„Kritéria jsou postoj, gesta, mimika, oční kontakt, rétorika, vitalita, reakce, případně styling. To je soubor primárních atributů, který vyvolává v pozorovateli nějaký dojem,“ vysvětlil pro náš web Petr Vojnar.

Hodnocení experta najdete zde (kandidáty jsme seřadili podle abecedy):
Jaroslav Bašta
Karel Diviš
Pavel Fischer
Marek Hilšer
Danuše Nerudová
Petr Pavel
Tomáš Zima
Jak dopadl Andrej Babiš? Dozvíte se už 12. ledna ráno, sledujte Čtidoma.cz.

Hodnocení televizních najdete debat zde:
Debata na Primě
Debata v České televizi

Vysvětlení experta, podle čeho hodnotí a co sleduje, najdete zde:
Politika přitahuje klinické psychopaty

Rozhovory s prezidentskými kandidáty a další články na téma "prezidentská volba" najdete zde.

KAM DÁL: Babiš bude prezident, když zemi promění v bramboračku. 12 kroků na Hrad.