Karel Štědrý umíral jako boháč. Populární zpěvák zabodoval po revoluci s překvapivým nápadem

Karel Štědrý by dnes oslavil 84 let. Zajímavostí je, že zbohatl po sametové revoluci
 

Jeho úsměv se za celou kariéru nezměnil, ještě aby ne, když k tomu měl dobrý důvod. Zpěvák, herec a moderátor Karel Štědrý byl po revoluci úspěšným podnikatelem, a to ve velmi překvapivém oboru. Víte, na čem zbohatl? 

Karel Štědrý by 10. dubna oslavil už 84. narozeniny, zemřel však před necelými čtyřmi lety po dlouhém boji s Alzheimerovou chorobou. Zpěvák, který se proslavil duetem s Waldemarem Matuškou v písni Mám malý stan a Josefem Zímou díky skladbě Milenci v texaskách, byl zároveň jedním ze zakládajících členů legendárního divadla Semafor. 

Předpověď smrti

Zpěvák byl na československém nebi pop music nenápadný, ale velmi oblíbený. Jeho elegantní až gentlemanské vystupování a hlavně vždy přítomný úsměv na rtech vytvářely image dobráka, kterým doopravdy byl. Karel Štědrý vzdoroval nepříjemné Alzheimerově chorobě dlouhých pět let a blížící se smrt cítila v kostech jeho manželka Eva už tři měsíce dopředu.

Během pohřbu Karlova bratra Ivana Štědrého v roce 2017 totiž zkolabovala při představě, že by mohl brzy odejít i její milovaný muž. Spolu prožívali hluboké manželské pouto a jejich láska byla vždy na prvním místě. Po smrti milovaného manžela byla Eva Štědrá téměř rok absolutně paralyzována těžkou ztrátou, která přišla 7. listopadu 2017. Její předpověď ze smutečního sálu se tak vyplnila.  

Nečekané podnikání

Karel Štědrý se původně věnoval zcela jinému oboru. Vystudoval železniční stavitelství a získal titul inženýra. Nikdy se však touto profesí neživil. V roce 1959 spoluzakládal divadlo Semafor, kde byl ve stálém angažmá do roku 1962. Jeho domovskou scénou se na dlouhou dobu stalo divadlo Rokoko. 

Po revoluci se Karel Štědrý neztratil, ale naopak dokázal využít nových výzev. Rozhodl se podnikat, a to ve velmi zajímavém oboru. Provozoval totiž automaty na nápoje. Tím, že byl jedním z prvních, se mu podařilo velmi rychle zbohatnout. Odjel se ihned po otevření hranic podívat do Rakouska a Itálie, jak vše funguje, půjčil si v bance 1,5 milionu a za ně nakoupil první přístroje. 

Osud byl na Karla Štědrého tedy opravdu štědrý. Firmu společně se dvěma společníky prodali za nemalé peníze už v roce 2011. A je nutné dodat, že i jeho žena Eva se v podnikání neztratila - provozuje velmi úspěšný estetický salon. 

KAM DÁL: Herecký idol Jean Paul Belmondo začínal jako boxer. O dceru přišel při tragickém požáru

 


Hobby