Optická iluze prozradí vaše největší strachy. Záleží, jestli vidíte oko, nebo příkop v džungli

Jak jste na tom, co o vás obrázek prozradil?
Foto: se souhlasem Mii Yilin
Jak jste na tom, co o vás obrázek prozradil?
zajímavost

Na první pohled podivný obrázek se může zdát jako jedna z mnoha nicneříkajících optických iluzí. Opak je ale pravdou. Ve skutečnosti je to test osobnosti. Dozvíte se možná o svém nitru víc, než by vám řekl kdejaký psycholog. Nejtajnější obavy vyplují na povrch. Nebo také ne. Záleží, jak k testu přistoupíte.

reklama

Test osobnosti vám například prozradí, zda jste příliš citliví na to, aby vám ostatní lidé mohli říkat názor do očí. Nebo jestli trávíte až moc času ve své „škatulce“ obklopeni svojí komfortní zónou. Optická iluze vyžaduje, abyste se na obrázek několik sekund dívali. Poté by mělo být jasné, jestli jste viděli příkop uprostřed lesa, nebo oko, které na vás hledí. 

Tento zvláštní umělecký kousek poprvé sdílela ve videu specialistka na hlavolamy Mia Yilin, která na internetu zmátla mnoho lidí svou schopností odhadnout jejich osobnostní rysy. V sekci
komentářů k Mie jeden dotčený uživatel napsal: „Začíná mě děsit, jak je to přesné.“ Jiný člověk poznamenal: „Mám obavy, kolik toho o mně Mia ví, ale fakt jsem se s ní nikdy nesetkal. Jak to dělá?“

Na obrázku je příkop

Každý, kdo jako první uvidí příkop obklopený stromy, je velmi citlivý člověk. Podle všeho má velmi rád lidi, potřebuje je mít kolem sebe. Ovšem zároveň musí mít jasně stanovené hranice v tom, co dělá. A za tím si pak stojí, překročit hranice je pro něj velmi složité. 

Mia k tomu řekla: „Jsi někdo, komu hodně záleží na tom, co si ostatní myslí a co ti říkají. Když si z tebe lidé dělají legraci, případně i nevědomky utrousí lehce urážlivou poznámku, budeš na to myslet po zbytek dne. Někdy i déle.“

Každopádně jste velmi přátelští a je s vámi spousta legrace. Ale musíte se naučit, aby nad vámi vaši přátelé neměli příliš velkou moc. Bylo by možná fajn zaměřit se na jiné koníčky, mimo vaši sociální bublinu. „Jste snadno ovlivnitelní ostatními lidmi a těžko se rozhodujete,“ doplnila Mia.

Na obrázku je oko

Ti z vás, kteří poprvé spatřili oko, mají obavy z dosažení svých životních cílů a začínají přemýšlet o tom, co by chtěli ve svém životě dělat. „Jsi někdo, komu chybí pocit bezpečí. Nejde o finance, ale emoce. I když na tom momentálně nejsi nijak špatně, cítíš velké obavy z budoucnosti,“ okomentovala to Mia Yilin.

Zároveň jste ale dříč, který je obdivován pro svou kreativitu. Může být ale ještě lépe. Zkuste méně váhat, rychleji se rozhodovat. Více objevujte svět kolem vás. „Chcete ve svém životě udělat velké kroky, zlepšovat se. Ale zároveň vám změna dělá potíže a raději zůstanete ve své zóně pohodlí.“

Zdroje: redakce, express.co.uk, jagranjosh.com

KAM DÁL: Nově objevená modrá tarantule pomáhá v boji proti dětské rakovině. Arachnofobici šílí, vědci jásají.

reklama
#Zajímavosti #optická iluze #obrázek

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.