Vrah dvanáctileté Tiny je možná na útěku. Unesl ji z domu, kusy jejího těla se našly v lese

Pohled na ležící těla byl pro Sheilu noční můrou
Zobrazit fotogalerii (3)
  |   zajímavost

Mladá slečna našla část své rodiny mrtvou, její mladší sestřička zmizela. Takto hrůzný pohled se naskytl Sheile Sharp v dubnu roku 1981. Ji zachránilo pouze to, že noc trávila u své kamarádky ve vedlejší chatce. Záhadám však nebyl konec a tento případ se zapsal jako jeden z nejšílenějších a nejzamotanějších. A co víc, klubko záhad stále není rozmotáno!

Svou matku Sue, bratra Johnnyho a rodinnou přítelkyni Danu Wingate našla brutálně zavražděné, byli svázáni na podlaze a umláceni kladivem. Navíc její dvanáctiletá sestra Tina zmizela. Sheila Sharp unikla vraždám v Keddie v Kalifornii jen díky tomu, že přespala u kamarádky. Překvapením bylo, že mladší bratry Grega a Ricka i známého Justina Smartta našla v pořádku. Zřejmě proto, že spali v jiné ložnici než oběti.

Proč ignorovali důkazy?

Policie měla pouze dva podezřelé: Martyho Smartta a jeho spolubydlícího Bo Boubeda. Marty byl ženatý s Marilyn Smartt a právě jejich syn Justin Smartt krvavé řádění přežil. Říkalo se, že Marty byl násilník, který svou ženu často bil. A vzhledem k tomu, že Sheila měla za sebou také vztah s mužem, který ji fyzicky napadal, povídalo se, že radila Marilyn, jak manžela opustit.

Když Marty zjistil, že Sheila zasahovala do jeho manželství, údajně se „zbláznil“. Brzy po vraždách odjel Marty do Rena v Nevadě. Orgány činné v trestním řízení se domnívaly, že k vraždám bylo zapotřebí více než jedné osoby, a proto vzaly Boubeda k výslechu jako spolupachatele. Není bez zajímavosti, že tento člověk měl kriminální minulost.

I přes slibný začátek se však vyšetřování zastavilo. Přitom kolovaly zvěsti, že na místě činu zůstala celá řada důkazů, které vyšetřovatelé prostě ignorovali. Jako by neměli zájem, aby byl případ vyšetřen. Vrah tedy nebyl nikdy identifikován.

Údajní vrazi už nic nedosvědčí

Sheila Sharp se modlila za to, aby byla její sestra Tina nalezena, po třech letech však byl tomuto snu konec. Useknutá lebka její sestřičky se objevila v hlubokých lesích asi osmdesát kilometrů od chaty v Keddie. Nález oznámil anonymní tip. Bylo těžké o tom mluvit. Nevěděla jsem, kde byla tři roky ani co se s ní stalo,“ uvedla před časem matka tří dětí pro magazín People.

Po vraždách byli Sheila, Greg a Rick posláni za tetou, aby s ní žili. Ta už ale měla hodně vlastních dětí, takže skončili v pěstounské péči. Nejprve spolu, pak je rozdělili. V roce 2012 napsala Sheila se svým manželem Richardem Whittlem knihu, ve které popisují, jak se vypořádat s problémy, které jí život přinesl. Ale také líčí vraždy a Sheilinu teorii, že za činem opravdu stojí Marty Smartt a Bo Boubede. Oba muži už jsou však dnes mrtví. Na druhou stranu je možné, že oni to nebyli a brutální vrah je stále na svobodě.

Zdroje: parade.com, people.com

KAM DÁL:​ Odstranila FBI Martina Luthera Kinga? Vyzvali ho k sebevraždě, roli v tom hráli komunisté.

Klíčová slova: