Co chceme a kam jdeme? O tom přemýšlejí v Jankově u Votic

V Jankově na Voticku to žije, aktivní jsou hlavně spolky
  |  

Kudy se v následujících pěti letech bude rozvíjet obec na Podblanicku? Jaké priority místní zvolí? To jsou otázky, na které dá odpověď připravovaný plán rozvoje obce, který vedení obce chystá společně s Mikroregionem Voticko. V přípravě je i nový územní plán.

"Program rozvoje nám umožní lépe využít finanční prostředky a je i důležitým podkladem při získávání různých dotací na uskutečnění vybraných rozvojových záměrů. Prvním počinem bylo setkání se spolky z Jankova a přilehlých osad," uvedla starostka Jankova Jitka Jonsztová s tím, že zástupci spolků diskutovali o silných a slabých stránkách obce.

Sčítání plusů a mínusů
K pozitivům přítomní řadili třeba občanskou vybavenost, dostatek stavebních parcel, stav komunikací a obecních budov. Kladem je i základní a mateřská škola v obci, udržovaná veřejná prostranství, spolkové klubovny a nové chodníky.

"Mezi slabší stránky podle názorů místních patří chybějící infrastruktura v osadách, vylidňování malých místních částí, dopravní obslužnost, nebezpečná zvířata v areálu bývalého zemědělského družstva nebo špatný stav polních cest," dodala starostka Jankova.

Lidé nezůstali stranou
Mikroregion Voticko zapojilo veřejnost i prostřednictvím tří dotazníků ke tvorbě rozvojového programu. Dotazníková akce pomáhá zjistit a následně vylepšit to, co Jankovští  ve své obci postrádají. Jeden z dotazníků je určen podnikatelům, druhý mohou využít spolky a třetí je zacílen na ostatní veřejnost.

"Analýza silných a slabých stránek Jankova byla jen první vlaštovkou ve zjišťování postojů lidí. Považujeme za důležité zjistit názory na to, jaká by měla naše obec být a co pro to všichni můžeme udělat. Zajímají nás názory veřejnosti, spolků a podnikatelů, proto se na ně obracíme, abychom při tom, jak naše obec bude v příštích letech vypadat, pomohli," vysvětlila starostka.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru