Kladenské hokejky poprvé na domácím ledě. Postavil se jim ústecký Slovan

Více jak pět měsíců uplynulo od doby, kdy kladenští hokejisté nastoupili k domácímu utkání naposledy. Dnešní premiéra byla vítězná.

Na první gól čekala více jak pětistovka diváků pouhé tři minuty, kdy skóre zápasu otevřel kladenský Bílek. 1:0. Odpověď Ústeckých byla blesková. Už o minutu později se mezi tři tyče trefil Gengel. 1:1. Gólový výčet utkání začal znovu narůstat až ve třetí dvacetiminutovce.  Menší gólovou přestřelku načal ve 45. minutě kladenský Čurda, jehož tvrdá střela se ještě minula účinkem. Rána od modré kladenského Marka Posmyka už mířila přesně. 2:1. Jenomže Ústí nad Labem nečekalo s odpovědí příliš dlouho. Ve 48. minutě se průběžný stav zápasu opět vyrovnal. 2:2. O tom, že se dnes Kladno nerozloučí s domácími diváky jinak než vítězně rozhodl v 54. minutě Marek Posmyk. 3:2. Ve zbytku střetnutí už hosté nedokázali nepříznivý stav dorovnat. Kladno si tím připisuje první výhru tohoto léta.

„Vyhráli jsme, což je samozřejmě dobře, ale v zápase byla spousta chyb a nepřesností. Nicméně jsme nehráli důrazně, zatímco soupeř to má kombinačně vyřešené dobře. Trápili jsme se, nedokázali jsme Slovan přestřílet. Před poslední třetinou jsme si k tomu něco řekli. Zvýšili jsme důraz hlavně po buly a chodili jsme před bránu, z čehož se odvinuly góly. To byla jedna z pozitivních věcí,“ shrnul své dojmy z utkání trenér HC Rytíři Kladno Jindřich Lidický.