Ve Freestyle Kolbence si zaskáčete, nebo naučíte lyžovat

Jak se budovala Freestyle Kolbenka...
Zobrazit fotogalerii (5)
 

V Praze 9 nedaleko stanice metra Kolbenova vyrůstá ojedinělé zařízení Freestyle Kolbenka, které nabídne vyžití na obřích trampolínách, ale také speciální trenažéry na výuku jízdy na snowboardu, nebo lyžích. Na to, kdy se sem můžete vypravit a co vše zde můžete čekat, jsme se zeptali Richarda Skandera z tohoto zařízení.

Jak dlouho se centrum budovalo? Jak bylo budování náročné?

Projekt se plánoval přes rok a půl a samotná stavba zabrala přes půl roku a co si budeme povídat. Náročné to bylo a stále je, ale děláme co nás baví a to nás žene neustále dopředu.

 

Kdy otevřete, chystáte nějaké speciální akce?

Plánujeme otevřít 11.12 a věnujeme se tomu na sto procent a pevně doufáme, že se nám to podaří. Slavnostní otevření plánujeme s DJ’s, závody ve freestyle zoně na lyžích a snowboardu, exhibice na trenažérech a trampolínách a spousty dalších překvapení.

 

Jak funguje simulátor výuky lyžování a jízdy na snowboardu?

Jedná se o unikátní trenažér, který ve vás vyvolá pocit nikdy nekončící sjezdovky. Můžete si měnit sklon a rychlost pásu, který se vám neustále točí po lyžemi nebo snowboardem, před vámi bude zrcadlo, kde budete moc sledovat svoji techniku a neustále budete pod dozorem našich zkušených a milých trenérů.

 

Kdo může skákat na vašich obřích trampolínách, jak vysoko je možno vyskočit?

Věkové omezení spodní hranice je od 3 let a horní hranice neexistuje. Vše závisí na kondici jedince a jeho schopnostech, nicméně během testovacího dne jsme viděli i trojná salta s vrutem, takže výška u nás není problém.

 

Nejsou skoky a simulátory nebezpečné?

Pokud bude člověk dodržovat základní pravidla daná k jednotlivým sportovištím a nebude přeceňovat své schopnosti, naslouchat radám našich trenérů a dozoru, tak nevidím důvod se obávat zranění zejména na simulátorech. Skoky na trampolínách a ve freestyle zone jsou samozřejmě rizikovější, ale naše sportoviště jsou velmi kvalitní a všude v hale jsou ochranné prvky, takže opravdu záleží na samotných lidech jak k tomu přistoupí.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru