Málem naboural. Poté zastavil a zmlátil druhého řidiče tyčí

Mladík si to šel s řidičem nejprve vyřizovat ručně, posléze popadl i kovovou tyč. Jednoho muže tím vážně zranil.
30.12.2015 - 08:24   |  

Mladý muž v Kladně takřka způsobil dopravní nehodu. Poté, co ho jiný řidič upozornil, že by měl dávat pozor, zastavil a začal ho napadat. Za těžké ublížení na zdraví může pobýt za mřížemi i více než deset let.

Den před Štědrým dnem došlo na kladenských silnicích k incidentu, o kterém většina z nás sní jen v nočních můrách. Vše začalo po desáté hodině v ulici Československé armády. 22letý muž zde prudkým odbočením málem způsobil dopravní nehodu. 52letý řidič z Rakovnicka, kterému se podařilo uhnout, na mladíka zablikal. Tím se dopustil osudové chyby.

Zastavil na semaforech a šel se rvát

Mladý muž zastavil na semaforech nedaleko autobusové zastávky. Vystoupil z auta a začal muže slovně i fyzicky napadat. Atakovanému muži přispěchal na pomoc další řidič, který jel celou dobu za nimi. Do rozmíšky se zapojili i lidé z ulice, kteří incident viděli. Podařilo se jim nakonec řidiče uklidnit. Všichni nasedli do svých vozů a pokračovali dále. Výbuch nervů však měl ještě pokračování.

Při druhém zastavení už si vzal na pomoc kovovou tyč

Mladík zastavil v ulici Dukelských hrdinů takovým způsobem, že museli totéž udělat i oba řidiči za ním. Z kufru vytáhl asi metrovou černou kovovou tyč a zaútočil s ní na řidiče z Rakovnicka. Tomu se naštěstí podařilo vykrýt úder rukou. Hůře dopadl 53letý Kladeňák (druhý řidič), který mu přispěchal na pomoc. Dostal minimálně dvakrát kovovou tyčí do hlavy.

Může dostat až patnáct let natvrdo

Na místo se ihned sjela policie i záchranná služba. Oba muži skončili se svými zraněními v nemocnici. Jednomu byla ošetřena poraněná ruka, druhého museli se zraněnou hlavou hospitalizovat. Mladý muž je nyní obviněn z trestného činu pokus těžkého ublížení na zdraví. Za takto závažný čin je základní trestní sazba tři až deset let odnětí svobody. Vzhledem k tomu, že mladík napadl hned dva muže, by se dal čin klasifikovat i podle druhého odstavce §145 na pět až dvanáct let odnětí svobody. Případ je zatím v šetření.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru