V Říčanech můžete ve středu létat jako delfín, přijede flyboard!

21.06.2016 - 22:46   |  

Obyvatelé a návštěvníci Říčan si mohou ve středu vyzkoušet neobvyklou adrenalinovou zábavu, flyboard, tedy létání na prkně s tryskami. Stane se tak během akce na Mlýnském rybníce, která připomene záplavy před třemi lety. 

Povodně v roce 2012 byly na Říčansku značně dramatické, situace se nejvíce vyhrotila právě v Mlýnském rybníce. Zde proběhne od půl třetí vzpomínková akce, na kterou zavítá třeba ministr životního prostředí Vladimír Brabec. 

 

Lodičky zdarma

Připraven je program, během kterého se mohou účastníci projet zdarma loďkami po zrekonstruovaném rybníce. V půl třetí se zde také uskuteční show na flyboardu, kterou předvede účastník mistrovství světa v této neobvyklé disciplíně. Létat se prý dá až deset metrů vysoko! 

 

Proč ve středu odpoledne?

Kdo bude mít zájem a nebude se bát, může si ji ovšem vyzkoušet na vlastní kůži. O bezpečí se prý nemusí bát, zážitek je vhodný už pro děti od jedenácti let: "Vemte s sebou plavky, ručník a o zbytek se postarají kluci z Flyboardu! Cena za tenhle jedinečný adrenalinový zážitek je jen pro tuto příležitost s výraznou slevou - 900 Kč," upozorňují zástupci města. O zážitek je zatím velký zájem, ale ne každý bude mít čas: "Může mi někdo vysvětlit, proč se tato akce koná ve středu odpoledne, kdy je většina lidí v práci?" táží se nespokojení občané. Létat by se zde mělo do 18 hodin. 

 

V Říčanech bojovali za Prahu

Říčanské rybníky byly vážnou hrozbou i pro Pražany. Právě během povodní v roce 2012 hrozilo, že se protrhne hráz Mlýnského rybníka, a tak do ní navrtali díru. Před tím byli ovšem evakování občané pražské Uhříněvse a Kolovrat. Sitauci se nakonec podařilo zvládnout, takže Praha zůstala hrozivější povodně ušetřena. Právě na tom měli místní odborníci zásluhu. 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru