Jointy za odměnu: Když se necháte očkovat, dostanete marihuanu

Americký stát Washington nabízí všem naočkovaným marihuanové cigarety
 

Motivace pro ty, co ještě váhají, zda se nechat očkovat nebo ne. Kvalitní marihuana by mohla být skvělým tahákem. Americký stát Washington zvolil opravdu nečekanou strategii na to, jak naočkovat co nejvíce populace. 

Místní státní rada pro lihoviny a konopí oznámila, že propagace je platná okamžitě a bude se jmenovat „Joints for jabs“, v překladu jointy za píchnutí.

 

 

 

Rada také uvedla, že naočkovaní občané starší 21 let si mohou zajít pro předem připravený joint ke spolupracujícím obchodníkům s marihuanou. Akce prý ale platí pouze na konopí ve formě cigarety, pokud by někdo místo cigarety chtěl například sušenku s konopím, nebude mu to umožněno.

 

 

Washington ale není jediným státem, který na očkování láká marihuanou. Nedávno spustila podobnou kampaň i americká Arizona.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Adam R Eidinger (@aeidinger)

 

 

Washington ke kampani nedávno přihodil i jedno pivo, víno nebo koktejl zdarma. Samozřejmě jen pro naočkované. Malá míra zájemců o očkování k podobným kampaním donutila i americká města jako třeba New Jersey nebo Ohio. Několik dalších amerických států se pak uchýlilo k nalákání občanů pomocí loterie.

Andy Slavitt, poradce Bílého domu ve věcech ohledně virusu, řekl, že Bidenova vláda podobné akce plně podporuje. Mohou dokonce k jejich financování využít určité humanitární fondy.

 

Zdroj: The New York Times

 

KAM DÁL: Pomůže topinkovač s péčí o nemocnou maminku? Kontrola rodičů pomocí domácích spotřebičů vůbec není absurdní