Brigitte Bardotová, Sophia Lorenová a Gina Lollobrigida zastavily čas? Stále jim je co závidět

Kariéra Sophie Lorenové odstartovala již ve 14 letech, když byla vybrána do soutěže krásy
Zobrazit fotogalerii (6)
 

Jedny z nejznámějších hereček v dějinách, Brigitte Bardotová, Sophia Lorenová, Gina Lollobrigida jsou stále stejně šarmantní jako v 50. letech. Ženy jim záviděly a muži jim padali k nohám. Herečky dokáží hravě zastínit své kolegyně i o několik dekád později.

Sophia Lorenová

Sophia Lorenová (86) byla populární zejména v 50. letech a byla známá svým vždy dokonale upraveným vzhledem. Často nosila elegantní drdoly, ze kterých vždy spustila několik kudrlin. Svou slávu ale považuje spíše za trest než požehnání.

V roce 2019 se deníku The Guardian svěřila s tím, jak se ve skutečnosti cítila: „To uctívání celebrit mě dusilo. Lidé mi ublížili. Hluboce. Klid jsem našla jen v přírodě a mezi zvířaty.“

Brigitte Bardotová

Brigitte Bardotová (86) se proslavila v 50. letech a ve svých raných filmech (například Manina, 1952) zpopularizovala dvoudílné plavky. Dokonce v nich zapózovala  na filmovém festivalu v Cannes v roce 1953. Jednalo se o bikiny s květovaným vzorem.

Předvádění své postavy a šok, který působila během popularizování bikin, jí vzhledem k její kariéře nedělal problém, byla na to zvyklá.

Herečka byla také známá svými krásnými blonďatými vlasy, které nosila hned na několik způsobů. V rámci své dlouhotrvající kariéry účinkovala ve 47 filmech, několika muzikálech a nahrála přes 60 písní.

Gina Lollobrigida

Gina Lollobrigida (94) je jednou z největších filmových hvězd Itálie. Byla tak krásná, že se jí přezdívalo Mona Lisa 20. století. Ve své době byla známá jako sexuální symbol evropského filmu. 

Marylin Monroe dokonce jednou prohlásila: „Říkají o mě, že jsem americká Lollobrigida.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Genageless (@genageless)

Mezi její nejznámější filmové role patří ty ve filmech Fanfán Tulipán a Zvoník u Matky Boží. Za svůj život byla vdaná jen jednou. Provdala se za slovinského lékaře Milka Skofiče. Jejich manželství nevydrželo, trvalo ale úctyhodných 22 let. Narodil se jim syn Milko Skofič mladší.

Zdroj: Express

KAM DÁL: Krainová, Verešová, Švantnerová a další: Jak si udržují dokonalou postavu?