Freddie Mercury vynikal v jednom z nejdrsnějších sportů. Přitom se nebál přiznat, co ho děsilo

Freddie Mercury byl mimo jiné i skvělý boxer a malá letadla ho děsila k smrti
 

Frontman hudební skupiny Queen a jedna z největších rockových hvězd Freddie Mercury by 5. září oslavil své 75. narozeniny. Zná ho téměř každý, přesto je tu ale několik zajímavostí, které si nechával pro sebe. Připravili jsme si pro vás seznam věcí, které jste o této legendě možná ještě neslyšeli.

Jeden z nejlepších rockových zpěváků všech dob Freddie Mercury si získal přízeň davů po celém světě. Bohužel nás ale předčasně opustil ve svých 45 letech, když v roce 1991 zemřel na AIDS.

Jeho hity s námi ale zůstávají dodnes. Ačkoliv se většina jeho písní stala kultovními a téměř každý zná jejich text, určité aspekty života tohoto jedinečného zpěváka zůstávaly dlouho skryté...

Byl skvělým boxerem

Ve škole v Indii, kam malý Freddie docházel, si zamiloval stolní tenis. Čas od času si tehdy také zahrál "klasický" tenis a byl velkým fanouškem Wimbledonu. Na druhou stranu na fotbalový zápas nebo na kriket by ho nedostali ani párem koní.

„Nesnášel jsem kriket a běh na dlouhé vzdálenosti. Nešlo mi ani jedno z toho. Byl jsem ale skvělý ve sprintu, ledním hokeji a v boxerském ringu,“ prozradil o sobě zpěvák.

Děsil své rodiče stylem oblékání

Když byl studentem na Ealing Art College, vysoké škole umění, tak začal experimentovat s různými styly. Jeho extravagantní oblečení se ale u něj doma s úspěchem nesetkalo.

„Moji rodiče nesnášeli to, jak jsem se oblékal. Chodil jsem domů v naprosto pobuřujícím oblečení a moje máma z toho měla vždy šok. Říkali mi, ať mě v tom hlavně nevidí sousedi, ať domů chodím co nejrychleji a nejlépe zadními dveřmi,“ vzpomínal Mercury v knize Freddie Mercury: A Life, In His Own Words.

Moc toho nenaspal

Navzdory svému energetickému životnímu stylu dokázal Mercury přežít na naprostém minimu spánku.

„Beze spánku vydržím opravdu dlouho, mám to vyzkoušené. Stačí mi jen dvě až tři hodiny spánku denně. Nevím, jak je to možné, ale je to tak! Já si dokážu odpočinout neobvyklými způsoby, které většina lidí nechápe. Např. mi stačí, když si zdřímnu v letale, a to i v případě, kdy můj let trvá jen 20 minut, to mi opravdu bohatě stačí,“ vysvětlil Mercury.

Malá letadla ho děsila k smrti

Skupina Queen obletěla celý svět během jejich 13 obrovských koncertních šňůr. Vždy, když ale měli nasednout do nějakého menšího letadla, tak to Mercuryho nepředstavitelně děsilo.

„Krve by se ve mně nedořezal, nesnášel jsem lety v malých letadlech. Bylo mi řečeno, že na nás u přistání budou čekat novináři, tak jsem se snažil, aby na mně nepoznali, jak moc se bojím. Moje klouby na ruce ale byly úplně bílé z toho, jak silně jsem se držel opěrátka,“ potvrdil zpěvák.

Trápily ho noční můry

„Velmi často se mi zdály příšerné noční můry. Jednou, když jsem spal v hotelu Holiday Inn, se mi např. zdálo, že jsem vyšel na balkón a ten se se mnou zřítil dolů a já jsem skončil na chodníku,“ řekl Mercury.

Zdroj: Undiscovermusic

KAM DÁL: Giuseppe "Nino" Farina byl prvním šampionem F1. I proto způsob jeho smrti všechny šokoval