Drogy, jídlo a sebevražda. Slavný francouzský kuchař obvinil Quentina Tarantina ze sexuálního obtěžování

Anthony Bourdain spáchal před třemi lety sebevraždu
 

Budou to tři roky, co si slavný francouzský kuchař Anthony Bourdain sáhl na život. Byť mu jeho práci mohl závidět snad každý na světě, uvnitř ho dusil temný démon, který pravděpodobně existoval kvůli jeho rebelskému životu. Drogy a alkohol mu totiž nebyly cizí… 

Kromě toho, že Anthony Bourdain procestoval s kulinářskými show celý svět, napsal také 13 knih, které rozhodně nejsou plné receptů na guláš. Tento charismatický průvodce světových kuchyní měl velký vypravěčský talent, který právě na stránkách svých knih dokazoval. Popularita rostla do světových rozměrů a zařadil se tak ve světě jídla na úroveň Gordona Ramsayho či Jamieho Olivera. Jak divoký život měl tento zesnulý kuchař za s sebou? 

Drogy na prvním místě

Kromě toho, že byl populární francouzský kuchař do roku 2007 silný kuřák a ve velkém holdoval alkoholu, měl ještě mnohem děsivějšího démona, s kterým se pravděpodobně ve svém dospělém životě nikdy nerozloučil. 

Ve svých sugestivních knihách se často otevřeně přiznal k bezhlavé konzumaci drog. Hlavně v osmdesátých letech, kdy pracoval v restauraci SoHo, údajně využívali s kolegy jakoukoliv volnou chvilku, aby si užili úniku z reality pomocí opiátů. “Byli jsme sjetí každou chvíli,” popisuje Bourdain. 

Houbičky namáčel v medu, které si následně dával do čaje, samozřejmostí bylo šňupání kokainu. Nejraději však “ujížděl” na LSD. Halucinogeny a kuchařina mu evidentně dlouhou dobu nepřekážely v úspěšné kariéře. Po čase se však uklidnil a v posledních letech byl znám také jako člověk, který se snaží popsat nelichotivé praktiky nadřízených vůči ženám. 

MeToo

I kvůli vztahu s italskou herečkou Asia Argento se stal jednou z ústředních tváří kampaně MeToo. Jeho partnerka měla totiž zkušenost s hlavním záporákem Hollywoodu. Harvey Weinstein ji údajně na hotelovém pokoji sliboval zářivou hereckou kariéru za orální sex. Byla tak jedna z prvních hereček, která se vůči slavnému producentovi vyjádřila kriticky. 

V masivní vlně, která se následně zvedla, byl slyšet i slavný Anthony Bourdain. Ten se veřejně vyjádřil proti slavnému filmovému režisérovi Quentinu Tarantinovi, který se údajně na podobném sexuálním zneužívání podílel společně s Weinsteinem. 

Pochopitelně se Bourdain snažil ze své pozice pomoci vyrovnanějším podmínkám v kulinářském prostředí pro ženy. Sexuální obtěžování a diskriminace se totiž hojně objevuje nejen ve filmovém průmyslu. 

Sebevražda bez rozloučení

Mrtvý Bourdain byl nalezen svým přítelem a společníkem Ericem Ripertem. Oběsil se v hotelovém pokoji v krásném vinařském středisku ve východní Francii. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se na jeho smrti kdokoliv podílel. 

V krvi zároveň nebyly žádné známky drog či medikamentů. Vyšetřovatel vyjádřil názor, že šlo o impulzivní rozhodnutí. Vzhledem k divoké minulosti lze předpokládat, že Anthony Bourdain byl v duši velmi neklidný a sebevražda pro něj byla vysvobozením. 

KAM DÁL: Osm let uzamčená v jedné místnosti. Natascha Kampusch se měla stát panenkou pro psychopata