Sexy bond girl, ale také svatá doktorka Quinnová. Herečka Jane Seymour slaví jubileum a vypadá stále skvěle

Jane Seymour si vybrala svoje umělecké jméno podle historické postavy
 

Kdo se někdy díval v průběhu posledních dvaceti let na dopolední televizní program, bezesporu mu neunikl seriál Doktorka Quinnová. Hlavní roli zde ztvárnila herečka Jane Seymour, která čerstvě oslavila sedmdesáté narozeniny. Její role měly však v minulosti odvážnější charakter… 

Nikdy se nestala hollywoodskou hvězdou první kategorie. Pravým jménem Joyce Penelope Wilhelmina Frankenberg se však zapsala do paměti diváků hned v několika filmových a televizních rolích. Někoho možná překvapí, že pochází z Anglie a je držitelka Řádu britského impéria přímo z rukou Alžběty II. Největšího úspěchu, který její tvář proslavil po celém světě, se odehrál v USA. Čím se Jane Seymour vždy extrémně lišila a proč i na svůj věky vypadá nadále tak dobře? 

Každé oko jiné

Své jméno si vybrala už v sedmnácti letech a inspiraci našla v historických pramenech podle třetí manželky Jindřicha VIII. Nádherná mladá dívka nejspíš velmi dobře tušila, že herectví a modeling ji bude živit po zbytek života. Vystudovala také uměleckou školu a díky talentu a kráse měla otevřené dveře k mnoha rolím. 

Hned zkraje kariéry přichází jedna z největších rolí. Jako bond girl se objevuje ve filmu Žít a nechat zemřít. Kromě přitažlivosti měla však ještě jednu zvláštnost, která souvisela s jejím vzhledem. Každé oko má totiž jinak zabarvené. 

Slavná doktorka

Ovšem největší rolí je bezesporu seriál a film Doktorka Quinnová. Mladá lékařka se nedopatřením dostane k práci na Divokém západě a stane se středobodem dobra ve složitém souběhu každodenních událostí. Svatá doktorka, která snad nemá jedinou charakterovou vadu, se stala ikonickou rolí v současnosti stále okouzlující sedmdesátnice. 

Za doktorku z Divokého západu také dostala Zlatý glóbus a cenu na Family Film Award. Aktuální věk herečky Jane Seymour zdaleka neodpovídá jejímu vzhledu a je jen dobře, že si svůj svěží vzhled udržela bez plastik, ale s radikálními stravovacími návyky. Od sedmnácti let totiž údajně jí jenom jedno jídlo denně...

KAM DÁL: Sex, který je důležitější pro ženy více než pro muže. Odpověď nabízí ájurvéda

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru