Nevyhazujte banánové slupky. Změkčí maso a také pomohou s hemeroidy

Jíte banány? Měli byste. Jejich využití je totiž opravdu velmi bohaté. Možná by vás ani ve snu nenapadlo, jak se dá zužitkovat jejich slupka, která je pro většinu smrtelníků pouze přebytečným odpadem. Banánové slupky jsou přitom plné vlákniny, vitamínů, antioxidantů a také minerálů. Jaké mají nejzajímavější využití?

24.11.2017 - 06:30   |  
Banánové slupky do koše nepatří, proč?
Zobrazit fotogalerii (4)

No přiznejte se. Co uděláte se slupkou od banánu, když ho celý sníte? Většina z vás bezesporu odpoví, že ji zlikviduje. To je ale velká škoda, protože má opravdu velmi široké spektrum využitelnosti, a to nejen v domácnosti, ale také ve zdraví.

Banánové slupky se dají také konzumovat. Je ale třeba je deset minut povařit, rozmixovat a následně pít naředěné vodou. Extrakt může zmírňovat deprese, protože je banánová slupka velmi bohatá na serotonin, který chemicky vyvolává pocit dobré nálady.

Spojenec pro pokojové rostliny

Slupku nechte jednoduše vylouhovat ve velké sklenici vody po několik dní. Abyste dosáhli toho nejefektivnějšího výsledku, pak je třeba nádobu uzavřít. Následnou směs smíchejte s 5-7 litry vody a používejte odstáté na zalévání pokojových rostlin.

Slupka take změkčuje maso. Stačí, když jeden kousek přidáte k masu před pečením. Zabráníte tak vysušení pochoutky, kterou se chystáte servírovat. Její šťavnatost dost překvapí. Hodně pomůže s hovězím masem, to stačí v troubě podložit a následně bude daleko jemnější a nepoleze vám navíc mezi zuby.

Zbytky od banánů se dají ale také i nasušit a rozdrtit na prach. Při přesazování dejte lžičku takto připraveného hnojiva hned ke kořenům, draslík totiž udělá velmi dobrou službu. Pokud se nemůžete zbavit prachu na listech květin, pak je přetřete banánovou slupkou. Má totiž antistatické účinky a prachové částečky minimálně na několik dní odpudí. Jako bonus se budou navíc zelené listy krásně lesknout.

Vyleští vaše staré šperky

Banán totiž obsahuje kyseliny, které zvládnou vyleštit zčernalé stříbrné šperky. Stačí si vzít jen malý kousek a potírat jím postižená místa, která je následně třeba také vyleštit jemným hadříkem. Kdo by chtěl získat koncentrovanější leštěnku, pak se bude muset uchýlit k rozmixování slupky a také přidání lžíce vody, díky čemuž vznikne pomyslná kašička. Pak už jen stačí dát trochu této hmoty na hadřík a krouživými pohyby potírat nevzhledná zčerlaná místa.

Zahoďte bělicí pudr

Vnitřní vrstva slupky vám totiž odstraní ze zubů nepříjemné skvrny od vína, kouření nebo také kávy. Čištění provádějte s co největší pravidelností, a to v délce deseti dnů. Postup je jednoduchý, slupkou si zuby projíždějte alespoň minutu a půl. Díky tomu získáte nejen zářivý úsměv, ale také dodáte svým zubům draslík a hořčík, který je velmi důležitý pro jejich sklovinu.

Ani bolest hlavy nemusí být tak nepříjemná, když vám od svačiny zbude pomyslný “odpad” z banánu. Všichni totiž víme, že součástí banánu je draslík a ten právě hodně pomáhá léčit příčinu bolesti hlavy. Stačí uchopit slupku a držet si ji přes čelo, díky tomu bolest postupně odezní. Banánová slupka se dá aplikovat i přes zadní část krku. Získáte stejné výsledky, jelikož bolest zmizí.

Lupénka nebo hemeroidy? Pryč s nimi!

Trápí vás jedna z těchto nemocí nebo vás třeba jen bolí hlava? I s tímhle vám může obyčejná slupka od banánu hodně pomoci. Pokud máte problémy s psoriázou, pak si potírejte kůži rubem banánové slupky a uvidíte, jak je to skutečně účinné.

Pomáhá totiž ke zlepšení stavu kůže na postižených místech. Proces je třeba opakovat hned dvakrát denně, slupka má totiž schopnost hydratovat pleť, ulevit svědění a také léčit lupenku jako takovou.

Slupka z tohoto tropického ovoce dokáže pomoci i se všetečnými hemereoidy. Jediné, co musíte udělat, je to, že si budete třít postiženou část slupkou 5krát denně, a to alespoň po dobu pěti minut.

Klíčová slova: