Vytápení palivovým dřívím je hit, kde ho seženete?

Dřevo pěkně voní, ale i vypadá...
 

Víte, že stále více lidí se navrací k topení palivovým dřevem? Pokud tedy přemýšlíte, jaké vytápění zvolit, vezměte tento způsob zcela jistě do úvahy.

Krbová kamna zažívají renesanci

Krbová kamna na dřevo si pořídil do svého nového domu Vladislav Svoboda z Kozlů: „Jde o velmi úsporný způsob vytápění. Navíc mám z kamen rozvody po celém domě, takže stačí v obývacím pokoji zatopit a během chvíle mám teplo po celém domě. Navíc to teplo z kamen působí opravdu příjemně a ještě lépe se na něj dívá okénkem,“ pochvaluje si. A zkušenosti ostatních mu dávají zapravdu. Ostatně se stále častěji mluví o tom, že topení dřívím prodělává renesanci, což je dobře, neboť jde o vytápění ekonomické, ale i ekologické.

 

Dřevo musíte skladovat

Je však třeba zmínit i základní nevýhodu tohoto způsobu vytápění. Dřevo, které si připravíte na topení, je třeba někde skladovat a to tak, aby nebylo vystaveno dešti. Pokud dřevo navlhne, významně se snižuje jeho výhřevnost. Na skladování paliva je nejlepší postavit přístřešek, který ho kryje, ale zároveň ho nechává „luftovat“. Tato zásobárna by neměla být daleko. Nejčastěji si tedy takové vytápění pořizují ti, kteří bydlí na okrajích měst, nebo na venkově. Výhřevnost dřeva je velmi zajímavá. Jeho tuna odpovídá zhruba půl tuně koksu, nebo 350 kilogramů butanu. A navíc ta vůně!

 

Kde si dřevo pořídit?

 

Černý Vůl, ul. Kralupská čp. 393 v areálu Commatel za čerpací stanicí směr Velké Přílepy

Černokostelecká 1621 areál Interiéru Říčany vedle Tesca

Palivové dřevo – Duben Družstevní 511, 250 65 Líbeznice

 

Udělejte si adventní věnec!

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru