Kladno dostane 27 nových autobusů na CNG, zaplatí 163 milionů

  |  

Cestující v Kladně se dočkají většího pohodlí a také dobrého pocitu, že o něco více šetří životní prostředí. Neznamená to však, že po vystoupení z některého z 27 nových autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn by mohli v klidu zahodit plechovku s tím, že se to tak vykompenzuje. 

Dlouho se o tom uvažovalo a teď se to konečně stane realitou. ČSAD Kladno dostala zelenou a hlavně pak 163 milionů korun na nákup sedmadvaceti nových autobusů. Nebudou to však ledajaké stroje. Pohánět je bude stlačený zemní plyn místo zastaralého naftového motoru. To v konečném důsledku znamená především mnohem méně emisí a čistší životní prostředí.

Nejen příroda, ale i cestující mohou poděkovat. Osmnáct autobusů v základním provedení a devět kloubových se bude chlubit vyspělým informačním systém včetně wi-fi připojení a klimatizací. Nízkopodlažní "krasavci" se nasadí na příměstské linky, které jsou začleněné do systémů SID a PID. Jejich hlavní náplní bude pendlování mezi Prahou a Kladnem. 

Kladenský dopravce se snaží vozový park modernizovat, co jen finance dovolí. V jejich "flotile" je už 46 autobusů na CNG. Stále to však z celkového počtu 170 strojů zdaleka není tolik, kolik by si v Kladně přáli. I proto město nakoupí dalších sedmadvacet autobusů na stlačený zemní plyn nejpozději do konce prvního čtvrtletí příštího roku. Tentokrát je ale využije pro cestující, kteří využívají městskou hromadnou dopravu. 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru