Na Labi v Brandýse se už zase surfuje

Už se zase surfuje...
22.04.2016 - 12:56   |  

Již loni jsme vás informovali, že v Brandýse je možné si zasurfovat na Labi na umělé vlně. Dobrá zpráva je, že Labe v Brandýse zase ožilo a začalo se zde opět jezdit! 

Surfování na Labi? Umělá vlna je otevřena všem zájemcům!

 

Pravidelně až od května

První nedočkavci již na vlnu vyrazili, ale pravidelný režim zde teprve začne: „Pravidelný provoz začne 1. 5. 2016. Do té doby vždy jen při dobrém počasí…,“ sdělil nám Jan Maršík ze Surfwave.cz, kteří umělou vlnu v Brandýse provozují.

 

Vody je někdy málo

Na vlnu může přijít kdokoliv, to, zda bude vlna v provozu, závisí na průtoku Labe a na tom, kolik vody vypustí elektrárna: „Pokud je průtok v řece dobrý, můžeme pouštět vodu do kanálu. Pokud ne, všechnu vodu spotřebuje elektrárna a ta má podle manipulačního řádu od Povodí Labe přednostní právo nakládání s vodou na náš úkor…,“ sdělil nám Jan Maršík.

 

Průtok můžete sledovat na internetu

Právě loni bylo obrovské sucho, což pouštění vlny značně ztěžovalo. Zájemci o vlnu by proto měli sledovat Facebooku Surfwave anebo si zavolat, aby zjistili, zda se ten den surfuje, nebo ne. „Průtok se dá sledovat zde, pokud je políčko hnědé, je nízký stav. Když se kouknete na historii, uvidíte, že hodnoty velmi kolísají, je proto možné, že voda např. dnes ještě přiteče…,“ dozvěděli jsme se od Jana Maršíka.

 

Vše si půjčíte

Zájemci nemusejí ani vlastnit surf nebo neoprén, obojí si mohou za poplatek na umělé vlně Pod Zámkem zapůjčit. Pokud je dostatečný průtok, je vlna v provozu každý den v pondělí až pátek 17,30 – 19,30 hodin a v sobotu a neděli od 15 do 17 hodin. To jsou hodiny vyhrazené pro surfing a do kanálu proudí největší množství vody.

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru