Václav Koubek zazpíval pro Starou školu

Václav Koubek na zahradě bývalé školy ve Vraném nad Vltavou
Zobrazit fotogalerii (17)
 

Čtvrtý ročník benefiční akce "Zahrada pro Starou školu" proběhl v neděli ve Vraném nad Vltavou. Návštěvníci si užili jarmark, koncerty, vernisáž, loutkové divadlo a další zábavu.

Václav Koubek se během vystoupení pochlubil čerstvou návštěvou Číny, kde si prohlížel budhistické chrámy a vystupoval na pivním festivalu. Popisoval také svůj život, během kterého za osm let vystudoval na strojního inženýra, stal se topičem v kotelně a po revoluci se konečně mohl svobodně věnovat umění.

Kavárnu ve staré škole zdobí obrazy, jejichž vernisáž výstavu zahájila. "Moji rodiče jsou jedni z hlavních iniciátorů projektu Stará škola a už jsem tu měla výstavu před třemi lety. Nyní jsme to zopakovali, protože jsem v pondělí úspěšně obhájila diplomovou práci na Fakultě výtvarných umění v Brně. Vystudovala jsem v ateliéru malířství u profesora Petra Kvíčaly. Malba je moje domovská technika a tohle jsou moje úplně čerstvé obrazy, které jsem přivezla jenom pro tuhle výstavu," říká Markéta Filipová.

Na zahradě mohly děti zhlédnout loutkovou pohádku O vodníku Řešátkovi. Na prostranství před budovou školy proběhl jarmark a dílničky. S hudebním vystoupením dorazili žáci vranské školy a další skupiny z Vraného.

K uspořádání akce pomohl grant Místní akční skupiny Dolnobřežansko, který zajistil finance na honoráře pro umělce. Samotný vstup na akci včetně koncertů byl zcela zdarma. Výtěžek z prodeje občerstvení pomůže v dalším fungování Staré školy.

O činnosti spolku se můžete dočíst v článku "Stará škola" zachraňuje historickou budovu. Mezi množství osvětových akcí patřila například akce Vodní elektrárna ve Vraném slaví osmdesátiny nebo vyprávění Zlu je nutno čelit, říká kaplan Vladimír Hudousek.


Životní styl