Karl Lagerfeld miloval svou kočku. Odkázal jí obrovský majetek, z té částky se protočí panenky

Karl Lagerfeld své kočce Choupette odkázal 200 milionů dolarů
 

Svérázný Karl Lagerfeld naprosto zbožňoval svou kočku Choupette. Dokonce jí i odkázal nemalou částu ze svého obrovského dědictví. Neuvěříte tomu, jak ji návrhář získal! Prozradíme vám také, proč se měla lépe než většina z nás, a kolik přesně zdědila.

Karl Otto Lagerfeld byl kreativním ředitelem, módním designérem a fotografem, který většinu svého života prožil v Paříži. Dne 10. září by slavil své 88. narozeniny, kterých se už nedočkal. Zemřel v únoru roku 2019 na rakovinu slinivky.

"Ukradl" ji

Tento německý designér, který byl kreativním ředitelem prestižních módních značek Channel a Fendi, Choupette získal naprosto šokujícím způsobem. Vlastně ji víceméně ukradl...

Lagerfeld se s Choupette poprvé setkal v roce 2011, když ji měl hlídat francouzskému modelovi Baptistu Giabiconimu. Tehdy ještě malé koťátko se mu ale tak zalíbilo, že modelovi po jeho návratu oznámil, že už ji zpátky nedostane.

„V té době byla ještě maličká a mně se tak moc líbila, že když se Baptiste vrátil z dovolené, tak jsem mu jen oznámil, že si ji nechávám,“ svěřil se Lagerfeld francouzskému magazínu Le Numéro.

„Byla to zkrátka láska na první pohled. Je krásná, dokáže mě zabavit a její největší výhodou je to, že nemluví,“ dodal.

Jen málo koček na světě se mělo lépe než Choupette, snad jen ty ve starém egyptě. Lagerfeld o ní mluvil jako o své „dědičce“ a vždy zaměstnával nejméně dvě ošetřovatelky, které se o ni nepřetržitě staraly. K veterináři docházela pravidelně téměř každých 10 dní a sám návrhář uznal, že je rozmazlována více než kdejaké dítě.

Zdědila miliardy

Nicméně ale ani Choupette po vzoru svého páníčka nezahálela a vydělala mu několik milionů dolarů. Má totiž svůj vlastní úspěšný instagramový profil s desítkami tisíc sledujících.

Navíc jí návrhář odkázal 200 milionů dolarů, tedy téměř 4,5 miliardy korun. Choupette tak má na kontě víc než dost na pohodlné dožití všech jejích devíti životů.

Ve Francii je sice nelegální napsat část dědictví na domácího mazlíčka, ale díky Lagerfeldově německé státní příslušnosti se mu to i přesto podařilo.

Zdroj: Global NEWS

KAM DÁL: Hrachovcová na přehlídce Fashion Week nezklamala. Jak vypadají její módní kreace?