Kubíček se často mýlí, říká o svém synovi David Prachař. Maminka s ním kvůli StarDance nemluví

David Prachař má ambice splněny. Trénoval ve StarDance
Zobrazit fotogalerii (3)
  |   osobnost

Třiaosmdesát rolí ve filmu, nespočet v seriálech i dalších projektech a také desítky postav na divadelních prknech. To je jen náznak všeho, co má na svém kontě herec David Prachař, kterého zanedlouho uvidíme také jako tanečníka v soutěži StarDance. Co na tohle jeho rozhodnutí řekla rodina? 

Až doposud nebyl tanec jeho nejsilnější stránkou, ale po třech měsících tvrdých tréninků se může všechno změnit. Zvlášť pod vedením tak zkušené tanečnice, jakou je právě Zuzana. Co je podle Davida Prachaře na tanci nejtěžšího? „To je těžké říct, každý tanec má svoje,“ uvedl pro Čtidoma odhodlaný tanečník letošního ročníku StarDance. „U valčíku je těžké držení těla a rukou, u latinskoamerických tanců zase rozhýbaná pánev. Každý tanec vyžaduje jiný přístup a má jiný charakter. To je na tom těžké, ale vlastně hlavně zajímavé.“

Zkušený herec a vynikající tanečnice

Soutěž StarDance je zajímavá nejen svým pojetím, krásnými šaty, třpytkami a leskem (byť televizního) luxusu. Jde také o soutěž, v níž mohou bez obav měřit svoje síly jak hvězdy showbyznysu na samém začátku své kariéry, tak i ti, kteří se do povědomí diváků nebo sportovních fanoušků zapsali již před lety. Jedním z takových je právě také vynikající herec David Prachař, který vpluje na parket se svojí taneční partnerkou Zuzanou Dvořákovou Šťastnou. Ta jeho předchozí slova potvrdila. „Tanec je samozřejmě velmi důležitý, ale o výsledku většinou rozhodují ty nejmenší detaily – jemné mrknutí, pohyb ruky, jediný téměř neznatelný pohyb,“ vysvětlila. 

Tréninky zvládl zařadit do programu

Ještě než se v televizi objeví znělka prvního soutěžního večera, mají tedy soutěžící i jejich profesionální „učitelé“ hodně práce, aby dopilovali i tyto nejmenší drobnůstky. Na tréninkovém parketu stráví desítky a desítky hodin, soutěž jim jistě přeorganizuje celý běžný pracovní kalendář. Jak moc omezuje Davida Prachaře soutěž v běžném životě? Co všechno vlastně musel omezit? „Omezil jsem snad jen jízdu na kole, protože jsou tréninky a v divadle zkoušky, teď po prázdninách také oprašovací zkoušky a tak dále. Jinak jsem nemusel omezit nic, byl jsem na to tři čtvrtě roku připravený, tak jsem ostatní aktivity zorganizoval  tak, aby se dalo všechno stíhat,“ řekl s přehledem zkušeného organizátora herec a nyní i tanečník. 

Bude pořádat kurzy pro seniory? 

Hodiny strávené na parketu je ale potřeba brát také z času, který by snad jinak byl určený rodině. O přístupu jejích členů k hercově účasti v soutěži se David Prachař také zmínil. Již před soutěží totiž dokonce prohlásil, že až se to všechno naučí, bude pořádat kurzy tance v domovech pro seniory. Tenhle jeho nápad komentovala velmi svérázně jeho maminka.Maminka mi volala, že jsem se zbláznil a že se mnou přestává komunikovat, protože jsem zase řekl něco úplně šíleného. Já si za tím ale stojím a opravdu bych něco takového rád udělal,“ zopakoval svoje představy o využití tolika hodin tvrdých tréninků. 

Jakub nevěřil otcovu rozhodnutí

Prachařovi jsou známou hereckou rodinou, kde se toto povolání doslova dědí z otce na syna. I David Prachař, syn herce Ilji Prachaře, má potomka, který se pohybuje v showbyznysu a ve svých čtyřiceti letech má opravdu stabilní místo mezi českými herci. Řeč je samozřejmě o Jakubu Prachařovi, který si nemohl nechat ujít komentář k otcově účasti v takové soutěži. „Kubíček se mi stále směje, kochá se pohledem na StarDance a nevěřil, když jsem mu sdělil, že uvidí tatínka tančit. Vždycky se posmívá, že se showbyznysem nechci mít nic společného, ale to on se mýlí. On se Kubíček vůbec mýlí dost často, co se týče tatínka,“ zhodnotil pro Čtidoma synův postoj k jeho účasti v taneční soutěži s otcovským nadhledem David Prachař. 

Ambice? David Prachař už má splněno... 

Začátek té skutečné soutěže, přímé přenosy, hlasování a vyřazování – to všechno se kvapem blíží. S jakými ambicemi se herec postaví na parket: Ambice? Já už mám splněno tím, že mi byla účast ve StarDance nabídnuta a že jsem ji přijal. Mám splněno tím, že trávím hezké chvíle při trénincích, které mě baví, s mojí taneční partnerkou Zuzanou. A kdyby mi to nepřineslo nic jiného, tak se mohu tři měsíce dozvídat, co je to opravdový tanec, což mi vyhovuje, protože jsem hrozně zvědavý. Zajímá mě, jak trénuje Slávie fotbal, jak žijí sportovci, co dělá šéfdirigent, když má orchestr. Jsem od přírody hodně zvědavý a tady jsem se hodně dozvěděl, tak mě to baví,“ prozradil na sebe David Prachař s tím, že postup soutěží by byl samozřejmě bonus k lepšímu. Jen málokdo by si asi přál vypadnout v prvním kole. Davidu Prachařovi to ale s jeho odhodláním a nasazením, s nímž se pustil do tréninků, určitě nehrozí. 

Zdroj: redakce

KAM DÁL: Kyneme, přátelé, máme zaděláno a kyneme, říká o StarDance královský cukrář Josef Maršálek.