Ota Jirák seděl ve vězení na Borech: Nebylo to příjemné, potvrdil a přidal detaily

Pro Jiráka bylo natáčení ve vězení velkou premiérou v takovémto prostředí
Zobrazit fotogalerii (5)
 

Známý herec Ota Jirák skončil ve věznici v Plzni na Borech. V jedné z nejtěžších českých věznic však naštěstí jen točil scénu do nového filmu Tomáše Magnuska Bastardi 4 - Reparát. Za mřížemi mu to samozřejmě příliš "nevonělo". Nakonec, kdo by rád seděl za katrem, že?

Nebyla to obrovská scéna, jak by se slušelo. Za vše mohou přísná proticovidová opatření, která samozřejmě zasahují i do natáčení. „Museli jsme štáb omezit na minimum. Také jsme podstoupili testy a museli jsme dodržovat veškerá nařízení,“ vysvětloval Tomáš Magnusek, který si tradičně ve svém filmu také zahraje. Tentokrát nebezpečného vraha, který je právě propuštěn na svobodu.

Není to moc příjemné

Za mřížemi se ve snímku setkává také právě s Otou Jirákem, který si vyzkoušel nefalšovaný vězeňský mundúr i opravdovou celu. „Zkušenost je to zajímavá, ještě nikdy jsem takto netočil. Ale stačí. Jeden den a pryč odsud. Doufám, že se sem nikdy nedostanu jinak než jako herec. Dvakrát příjemné to není,“ vysvětloval Jirák, se kterým byla na place tradičně velká pohoda a legrace.

Jirák hraje starého mukla, který dává učiteli Majerovi před tím, než jde i po vraždě tří svých studentů na prezidentskou milost domů, cenné rady do života. A Magnusek slibuje, že tihle Bastardi budou úplně jiní než předešlí. „Bude to více s nadhledem a humorem, někdy i dost ostrým,“ přiznal režisér. V hlavních rolí se představí Zdeněk Godla a Gabriela Gášpárová.

 

 

Vše bude záviset na covidu

Bory byly jedním z posledních míst, kde se natáčelo. Možná i proto panovala uvolněná atmosféra. A aby se v celách, na chodbách i na dvoře, kam vězni chodí na procházky, ozýval hlasitý smích, to je spíš výjimka. 

Magnusek si spolupráci s věznicí nemohl vynachválit. „Dostali jsme i skvělý oběd, který věznice uvařila. Chovali se k nám skvěle, moc si toho vážíme.“ Bastardi 4 půjdou do kin buď na konci tohoto roku, nebo začátkem příštího. Vše bude záviset na opatřeních v rámci koronavirové pandemie.

KAM DÁL: Downův syndrom je nejčastější vrozená vada. Napoví už tvar hlavy, zásadní roli hraje věk matky.