Porod a snížení chuti na sex? Neplatí to zdaleka u všech žen

Ženy většinou nejsou fanynky sexu po porodu
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Člověk by si řekl, že snad každá žena po porodu nebude mít nějakou dobu chuť na sexuální radovánky. Opak je ale pravdou, rozhodně to neplatí ve všech případech. Kdy je ale sex opravdu rizikový a člověk by si ho měl odpustit?

Těhotenství a následný porod jsou velmi složitým obdobím v životě ženy. Pravdou ale je, že každá to nese trochu jinak. Určitá skupina nositelek něžného pohlaví má následně problémy s návratem do sexuálního života, další okruh žen má ale naopak opačný problém a podobné intimní sblížení vyhledává hodně brzy.

Jak to ale se sexem po porodu je? Je skutečně povolený? Mají ženy, případně i muži, větší nebo menší chuť na sex po porodu? A na co je třeba si dát pozor? Tyto otázky samozřejmě mají své odpovědi.

Šestinedělí by mělo znamenat pauzu

Pokud se chcete po porodu vrátit k sexu, tak rozhodně ne během šestinedělí. Tělo ženy se totiž během tohoto období vrací do původního stavu a rozhodně se nedoporučuje jeho práci narušovat sexuální aktivitou.

Pravdou ale je, že drtivá většina během této doby na něco podobného ani nemá pomyšlení, jelikož spíše řeší seznamování se s dítětem, péči a kojení. Obecně platí, že šest až osm týdnů po porodu není sex povolený. Začíná se s ním opětovně až v případě, kdy jsou všechna vyšetření v naprostém pořádku.

Chuť na sex obecně není prioritou

O snížení chuti na sex se ani moc mluvit nedá. Obecně toto tvrzení rozhodně nepatří ve všeobecné rovině pro všechny ženy. Je ale samozřejmě vcelku běžné, že chuť na sex v tomto období není u žen zrovna na prvním místě potřeb, a to především z hlediska již zmiňovaných fyzických změn.

Je totiž velmi důležité, aby se pánevní dno po porodu znovu napnulo a aby se případné rány způsobené samotným porodem dokonale zahojily. Mimo to jsou velmi citlivá i prsa, která po nějaký ten měsíc slouží k obživě dítěte. Problém může způsobit také krvácení po porodu.

Pyšná, atraktivní a sexy

Chuť na sex u mnohých žen přehluší blízkost, styk matky s dítětem a také náklonnost. Obecně podle lékařů ale není pravidlem, jsou také ženy, které se po porodu cítí naprosto úžasně, protože jsou pyšné na své tělo a také na to, co vlastně dokázaly.

Užívají si kojení dítěte, cítí se velmi atraktivně, sexy a díky tomu mohou mít také většinou touhu po sexuálních radovánkách. Nejdůležitější je obecně s partnerem o všem diskutovat a předveším pak tolerovat individuální potřeby, které jsou v tomto případě hodně důležité. Nutit se k čemukoliv rozhodně není cesta ke štěstí.

Na co si dát pozor?

V důsledku hormonálních změn během kojení trpí některé ženy vaginální suchostí, což samozřejmě může být velký problém s ohledem na pohlavní styk. Velmi citlivá může být po porodu také hráz. V tomto případě je pro mladé maminky naprosto ideální vaginální hydratační krém.

Vhodné je i pravidelné cvičení

Existují typy žen, které si hodně stěžují na to, že sex po porodu už není takový, jaký byl předtím, a vnímají ho jako horší. V tomto případě ale není tou správnou cestu si pouze stěžovat a intimní hrátky kritizovat, ale spíše se snažit o to, aby se vše vrátilo do normálu.

 

Velmi vhodným způsobem, jak toho docílit, je cvičení. Svaly pánevního dna a také vaginální je potřeba opět dostat do odpovídající formy. Právě díky tomu se pocity při sexu mohou znovu zintenzivnit a ženy se mu pak nemusí vyhýbat.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru