Venkovní kuchyně - skvělé místo relaxace pro celou rodinu

Venkovní kuchyně nabízí plný komfort na čerstvém vzduchu
31.07.2015 - 09:00  

Také rádi grilujete? Na grilování máme rádi nejenom chuť grilované pochoutky, ale také to, že jídlo připravujeme venku, s přáteli. A právě to nabízejí venkovní kuchyně, kdy se nemusíte omezovat jen na grilování. Povídali jsme si o nich s panem Tomášem Hrdinou, specialistou na venkovní kuchyně.

 

Oheň jako středobod dění

Zahradní kuchyně je místo jedinečné právě tím, že se zde se setkává u otevřeného ohně  venku na zahradě celá rodina. „Právě oheň je základ naší kuchyně, neboť oheň doprovází lidstvo již od jeskyně, kde našel své místo v rohu u průrvy, kudy šel kouř mezi kameny ven. Ohniště byla od nepaměti centrem obydlí i každodenního ruchu.,“ řekl nám pan Hrdina a pokračuje: „Naše kuchyně vyrábíme z kamene, aby se člověk cítil jako lovec mamutů, který se vrátil domů do jeskyně k ohni.“

Středobodem kuchyně je ohniště

Vaření na čerstvém vzduchu

Zahradní kuchyně jsou kuchyň a obývák dohromady s plným komfortem, který si užíváte na čerstvém vzduchu. Velkou výhodou zahradní kuchyně je fakt, že když přijde návštěva, která se protáhne, tak to neomezí provoz domácnosti. A navíc, zahradní kuchyně již není doménou jen mužů, kteří si tam dají televizi a kukají na sport s přáteli a popíjí pivo, kouzlu zahradní kuchyně mnoho žen propadlo, které uvítají možnost vařit své pokrmy bez elektriky. Takové jídlo má dobrou energii, která se získá pouze u pokrmů připravených na ohni.

Pozdě večer jistě doceníte naakumulovaný žár z nahřátého kamene

Plný komfort i venku

Co by nemělo v zahradní kuchyni chybět? „Zahradní kuchyň by měla mít veškerý komfort, který máme doma - lednici, dřez, příjemné posezení. Venkovní kuchyň nám ale nabízí také komfort, který doma nenajdeme - sud a pípu, otevřené ohniště, udírnu, sporák s litinovýmí pláty nebo pec. Naše kuchyně jsou navrženy tak aby se zde mohlo současně udit, grilovat a třeba i péct bramborové placky na litině,“ říká pan Tomáš Hrdina. „Někteří zákazníci si přejí mít svou pec na pizzu a chleba, tak i pak je vše svedeno do jednoho komínu,“ popisuje i speciální možnosti.

 

Kuchyně – místo relaxace

V zahradní kuchyni člověk jaksi uspokojí potřebu být u otevřeného ohně, která je v člověku zakódována od dob pobytu v jeskyni. Proto zde stále více lidí hledá zdroj odpočinku, relaxace a uklidnění: „Krásná vlastnost kamene je tepelná akumulace, kdy se kámen nahřeje od ohně a pak večer příjemně sálá teplo až do morku kosti, když se pak posadíte blíže k ohni, zavřete oči, cítíte se jako lovec mamutů ve své jeskyni.“

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru