Venkovní kuchyně - skvělé místo relaxace pro celou rodinu

Venkovní kuchyně nabízí plný komfort na čerstvém vzduchu
 

Také rádi grilujete? Na grilování máme rádi nejenom chuť grilované pochoutky, ale také to, že jídlo připravujeme venku, s přáteli. A právě to nabízejí venkovní kuchyně, kdy se nemusíte omezovat jen na grilování. Povídali jsme si o nich s panem Tomášem Hrdinou, specialistou na venkovní kuchyně.

 

Oheň jako středobod dění

Zahradní kuchyně je místo jedinečné právě tím, že se zde se setkává u otevřeného ohně  venku na zahradě celá rodina. „Právě oheň je základ naší kuchyně, neboť oheň doprovází lidstvo již od jeskyně, kde našel své místo v rohu u průrvy, kudy šel kouř mezi kameny ven. Ohniště byla od nepaměti centrem obydlí i každodenního ruchu.,“ řekl nám pan Hrdina a pokračuje: „Naše kuchyně vyrábíme z kamene, aby se člověk cítil jako lovec mamutů, který se vrátil domů do jeskyně k ohni.“

Středobodem kuchyně je ohniště

Vaření na čerstvém vzduchu

Zahradní kuchyně jsou kuchyň a obývák dohromady s plným komfortem, který si užíváte na čerstvém vzduchu. Velkou výhodou zahradní kuchyně je fakt, že když přijde návštěva, která se protáhne, tak to neomezí provoz domácnosti. A navíc, zahradní kuchyně již není doménou jen mužů, kteří si tam dají televizi a kukají na sport s přáteli a popíjí pivo, kouzlu zahradní kuchyně mnoho žen propadlo, které uvítají možnost vařit své pokrmy bez elektriky. Takové jídlo má dobrou energii, která se získá pouze u pokrmů připravených na ohni.

Pozdě večer jistě doceníte naakumulovaný žár z nahřátého kamene

Plný komfort i venku

Co by nemělo v zahradní kuchyni chybět? „Zahradní kuchyň by měla mít veškerý komfort, který máme doma - lednici, dřez, příjemné posezení. Venkovní kuchyň nám ale nabízí také komfort, který doma nenajdeme - sud a pípu, otevřené ohniště, udírnu, sporák s litinovýmí pláty nebo pec. Naše kuchyně jsou navrženy tak aby se zde mohlo současně udit, grilovat a třeba i péct bramborové placky na litině,“ říká pan Tomáš Hrdina. „Někteří zákazníci si přejí mít svou pec na pizzu a chleba, tak i pak je vše svedeno do jednoho komínu,“ popisuje i speciální možnosti.

 

Kuchyně – místo relaxace

V zahradní kuchyni člověk jaksi uspokojí potřebu být u otevřeného ohně, která je v člověku zakódována od dob pobytu v jeskyni. Proto zde stále více lidí hledá zdroj odpočinku, relaxace a uklidnění: „Krásná vlastnost kamene je tepelná akumulace, kdy se kámen nahřeje od ohně a pak večer příjemně sálá teplo až do morku kosti, když se pak posadíte blíže k ohni, zavřete oči, cítíte se jako lovec mamutů ve své jeskyni.“

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru