Nechte si před zimou zkontrolovat komín. Vedro je mohlo zalepit

Objednejte si před zimou služby kominíka včas
 

Topit ještě minimálně měsíc asi nebudeme, ale na zimu je třeba se připravit již nyní. Myslete včas na to, že máte povinnost nechat si zkontrolovat komín a objednejte si již nyní kominické služby. Později mohou být totiž značně vytížení. 

Vymetání komínu i v létě

Komín může skýtat nebezpečí i v letních měsících. Zatímco v zimě teplý vzduch z komína stoupá vzhůru, v létě, kdy sluníčko komín a střechu rozžhaví do velmi vysokých teplot, se může mít tendenci vracet zpátky. V případě, že má někdo do komína vývod  karmy, může se tak i v létě otrávit. Proto je třeba zajistit vymetením, aby byl komín skutečně průchozí a nechat si komín zkontrolovat od odborníka a minimálně v místnostech, kde je karma opravdu dobře a neustále větrat. K udušení většinou dochází tak, že je člověk ospalý a ničeho si nevšimne...

 

Objednejte si kominíka včas

K tomu, abyste si nechali komín zkontrolovat před zimní topnou sezónou nastává právě nyní ta nejlepší příležitost. Později totiž mohou být kominíci opravdu značně vytíženi a nemusí se na vís včas dostat. Stát nyní dokonce pravidelné kontroly vlastníkům nemovitostí ukládá vyhláškou vlády. Podle ní je třeba v případě komínu, do kterého jsou zapojeny spotřebiče na tuhá a kapalná paliva s výkonem do 50 kW, provádět čištění, popřípadě kontrolu třikrát ročně. Provozovatelé komínu, do kterého jsou zapojeny spotřebiče na plynná paliva, budou povinni čistit nebo kontrolovat spalinové cesty pouze jednou ročně bez ohledu na výkon připojeného spotřebiče. Vyčištěný komín nejenže vás zabezpečí proti požáru a také udušení zplodinami, ale je také ekonomičtější a šetří otop. 


 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru