Chcete mít vlastní saunu? Je dostupnější, než byste si sami mysleli…

Infrasauna se vytápí do 60 stupňů
 

Pořádně přituhlo a jít se prohřát do sauny je velmi lákavé. Co byste řekli tomu, kdybyste tuto možnost měli běžně doma? Pořídit si saunu, klidně i do bytu, je dostupnější, než by se mohlo zdát…

Zdraví zocelí

Pokud jste zdraví jedinci, můžete se saunovat klidně i každý den a vaše zdraví vám rozhodně poděkuje. Pakliže trpíte například onemocněním srdce, či kožními neduhy, informujte se raději u lékaře. Pořídit si můžete buď klasickou finskou saunu, která je postavena ze dřeva a ve které lze dosáhnout těch nejvyšších teplot a tělo si pořádně prohřát, nebo takzvané infrasauny.

 

Vyrábí se i pro jednoho

Jejich přesnější název zní infrakabiny. Těch je na trhu celá řada a jsou tedy cenově velmi dostupné. Navíc je možné si je pořídit v mnoha velikostech, od těch skutečně malých. Dopředu se tedy dohodněte, kolik lidí bude u vás doma pořizovat a dle toho nakupujte. Infrakabiny se vyrábějí jako stavebnice, které si pak doma snadno složíte. Dokonce si můžete pořídit i tu nejmenší infrakabinu, zhruba o velikosti metr krát metr, pro případ, že bude mít o saunování jeden jediný člověk. Takovou saunu umístíte klidně i do běžného bytu, koutek pro ni jistě najdete.

 

Již od dvaceti tisíc

Teplo vydává v sauně zářič, a to buď plošný, nebo keramický. Spotřeba infrasauny není příliš velká, jde do korun. V infrasauně se přitom dosahuje nižších teplot než v sauně klasické, zhruba do 60 stupňů. Tělo se přitom prohřívá jinak než v běžné sauně, nikoliv od teplého vzduchu, ale infrazářením. I infrasauna se vyrábí z příjemného dřeva, se skleněným průhledem. Ovládání je možné jak zvenku, tak zevnitř, často je možné si saunování zpříjemnit třeba poslechem rádia, nebo CD. Navolit lze také příjemné tlumené osvětlení. Ty nejlevnější infrakabiny pořídíte již za cenu kolem 20 000 korun, cena stoupá s vybavením kabiny a také s větším prostorem.

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru