Kickboxerka Martina Ptáčková z Počernic: I ženy a senioři by se měli umět bránit!

  |  

O kickboxerce Martině jsme napsali mnohé. Tato dívka je velmi úspěšná sportovkyně, sportu oddaná duší i tělem, která ale i stíhá trénovat děti a sportovat i třeba se seniory. Vyzkoušet trénink s Martinou ale můžete i vy! 

Kickboxerkou od druhé třídy

Jak se sama Martina dostala ke sportu? „Díky své rodině, pro kterou není toto odvětví cizí. Zprvu se jednalo o různá pohybová cvičení a rekreační aktivity. A jelikož jsem byla velice aktivní dítě, začali jsme hledat i sportovní vyžití mimo rodinu.“ A jak přišla na kickbox? „Celkem náhodou jsme objevili cvičení na Černém Mostě a když ho později zrušili a otevřeli místo toho kroužek kickboxu zašla jsem si vyzkoušet první hodinu. Tím začalo mé kickboxerské dobrodružství. Tehdy jsem byla žákyní 2. třídy. Nadšení z tohoto sportu mi zůstalo dodnes. V současné době nastupuji za tým svého osobního trenéra Aloise Škeříka, Iron Fighters Jablonec nad Nisou a jelikož se blíží uzávěrka ankety Sportovec roku 2015 dovolila bych si Vás čtenáře, kteří mi drží palce a sledují moji kariéru moc poprosit, aby mi do ankety poslali své hlasy. Budu hrozně ráda za Vaši podporu!“ prosí Martina.

 

Bojové sporty a děti

Jak začala Martina pracovat s dětmi? „Složila jsem si trenérskou třídu a začala se věnovat dětem. Jedná se o pohybová cvičení, zaměřená na bojové sporty. U menších dětí se snažím o koordinaci pohybu a různé hry, starší děti mají více posilování, kondičního cvičení a samozřejmě prvky z bojových sportů. Vždy záleží i na tom, co rodiče od hodin očekávají. Určitě tu vládne přátelská atmosféra a individuální přístup.“ Vše směřuje k tomu, aby se děti začaly více pohybovat a přitom si osvojily základy sebeobrany, naučily se dobře bránit proti případnému násilí.

 

Aby se ženy a senioři uměli bránit

„Myslím, že tu všichni jsou v dobrých rukou. Přesvědčit se o tom, můžete v případě zájmu i Vy, když mě budete kontaktovat na e-mail- ptacma05@seznam.cz a vše si vyzkoušíte. Vítáni jsou kromě dětí, i ženy či senioři. Na tyto kategorie občanů bych se též ráda zaměřila. Obě skupiny jsou terčem násilí,“ tvrdí Martina. Jak to, že netrénuje muže? „Já sama trénuji převážně s nimi a jsem moc ráda. Když to jsou profesionálové, je to paráda, problémem je, že ne všichni snesou, když je drobná dívka jako já trochu přitlačí.... Mají tendenci machrovat a vymýšlet, a tak přitlačím ještě víc, a pak si chodí třeba i stěžovat. Což je dost úsměvné. Spektrum mých cvičenců je velmi rozmanité. Nejmladšími účastníky jsou i čtyřleté děti. To ale vůbec nevadí, naopak... netrénujeme na žádný vrcholový sport, ale i tak je to někdy velice náročné,“ uvedla Martina.

 

 

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru