Radní jako sprejeři? V Klánovicích se obnovovaly malby v železničním podchodu

Takto vyzdobily podchod děti...
Zobrazit fotogalerii (5)
  |  

Nový železniční podchod slouží v Klánovicích zhruba půl roku. Podchod získal opravdu zajímavou výzdobu, bohužel i zde se musejí potýkat s vandaly, kteří ničí zdi podchodu nehezkými klikyháky. A tak nastoupili místní zastupitelé, kteří malby v podchodu opravili.

Malby vandaly nezahnaly

„Rekonstruovaný podchod nám již slouží k naší spokojenosti. Mimochodem umožnil i bezpečný pohyb stovek cestujících denně po dobu rekonstrukce železničního koridoru,“ sdělil zástupci serveru Ctidoma.cz klánovický starosta Karel Horníček. Podchod byl vzápětí vyzdoben zajímavými a barevnými malbami, o které se postarali žáci z újezdské a klánovické základky: „Výzdoba dětí z obou základních škol byl nápad stavební formy STRABAG s myšlenkou, že takto zamezíme vandalským graffiti. Bohužel se to nepodařilo a tak průběžně musíme vulgární nápisy přemalovávat,“ povzdychl si Karel Horníček.

Takto vypadal podchod dříve...

Vandalové tu už škodit nebudou

Podchod je ukryt před zraky veřejnosti, což je pro hloupé sprejery to nejlepší místo. Bohužel se nepodařilo to, že by vandalové nechali takto vyzdobené místo na pokoji a nepěkné tagy v podchodu přibývaly. 11. října tedy několik zastupitelů malby v podchodu opravili. Další den navíc dostal podchod ochranný nátěr proti sprejerům, kteří by tak již neměli v tomto místě škodit.

 

Nový železniční podchod budou zdobit malbami také v Úvalech, podívejte se, jaké krásné malby, neboli street art město zkrášluje! Nedávno však podchod neprošel zatěžkávací zkouškou pořádných dešťů...

 

Klánovice nyní trápí, že zde nepřipojují na vodovod.