V okolí Mnichovic se konají hony na divočáky. Kam raději nechodit a kdy?

Divoká prasata se letos výrazně přemnožila
  |  

Podzim je tradiční období honů, navíc se letos výrazně přemnožila divoká prasata. Právě divočáky budou střílet na honu u Mnichovic. 

Hony i u Mnichovic

Hony se zde uskuteční 22. listopadu, a nejenom u Mnichovic, ale v katastru obcí Javorník, Kunovice, Zdislavice a Keblov. Naháňka se bude konat od osmi od rána až do čtyř hodin odpoledne. V tuto dobu by nikdo neměl do lesů a polí vstupovat. V okolí raději nepouštějte své psy z vodítka, aby nedošlo k neštěstí. I jindy mírumilovní psi jsou nepřivolatelní, když chytí stopu. Myslivci si je často pletou s cílem, nebo je může napadnout právě divočák.

 

V Počernicích napadl divočák jezevčíka

Přesně to se stalo v červenci letošního roku v Horních Počernicích. Majitel psa si vyšel se svým jezevčíkem na procházku,  když pes ucítil divoké prase a vydal se po stopě i přes volání svého pána. Divočáka dostihl, ten se však bránil a psa zabil. Proto se raději tento den držte od uvedených míst dále a sdělte to také svým dětem.

 

V minulosti jsme vás informovali třeba o honu v Benicích, kde však nepřijde žádné zvíře k úhoně.

 

O tom, kdy se bude nahánět zvěř v Horních Počernicích, Dolních Počernicích a Běchovicích jsme vás také informovali,  podívejte se na rozpis honů, které se zde konají až do ledna. 

Pro zábavu si můžete přečíst povídku Jak jsem potkal divočáka.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru