Do Milovic míří stádo zubrů, přijede sedm samic

Zubři přijedou v neděli...
 

O milovické rezervaci jsme psali hlavně v souvislosti se stádem divokých koní, které zde usídlili. Nyní byste zde ale měli vidět také divoké zubry. Z Polska jich sem přijede jich sedm.

 

Přijede sedm samic

Zubři sem přijedou již za několik dnů, domov najdou v lokalitě Traviny na prostoru zhruba 120 hektarů. Zdejší stepní porosty by měly být pro zubry to pravé, aniž by je bylo třeba dokrmovat. Jde o sedm samic, které pocházejí ze tří polských rezervací Pszczyna, Niepołomice a Kiermusy. Nejstaršímu zvířeti je sedm let, nejmladšímu dva roky. Původně měl v pondělí přijet také samec, ten však neprošel přísnými veterinárními testy. Zubří býk přijede za stádem se zpožděním. „Přestože jsme se zubrům začali věnovat výrazně dříve než divokým koním a praturům, do České republiky přijíždějí v rámci milovické přírodní rezervace jako poslední ze tří klíčových druhů velkých kopytníků. Jejich dovoz byl legislativně i organizačně nejsložitější,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.

 

Každé zvíře se pase jinak

Zubři budou po příjezdu pobývat v dvouhektarové aklimatizační ohradě. Poté budou vypuštěni na hlavní pastvinu. Krátce na to je doplní druhá skupina divokých koní, kteří přijedou z anglického Exmooru. „Pro vznik přirozené mozaiky je klíčová právě kombinace velkých turů, v tomto případě zubrů, a divokých koní. Každé z těchto zvířat se zaměřuje na jiný typ potravy a pase se jiným způsobem. Koně spásají především traviny, zubři spásají jiné spektrum bylin a budou více odstraňovat náletové dřeviny,“ vysvětluje Miloslav Jirků z Biologického centra Akademie věd.

 

Zubři patří v České republice k původním živočišným druhům. Člověkem byli vyhubeni až ve středověku. Právě na území středních Čech se přitom našly jedny z posledních archeologických nálezů dokládajících přítomnost zubrů na našem území, pocházejí z Libice nad Cidlinou na Nymbursku a jsou z období 10. století.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru