Na pěstitele marihuany spadla klec. Policie zabavila 3 tisíce rostlin

Zobrazit fotogalerii (4)
17.03.2016 - 16:00   |  

Jedna z největších pěstíren konopí skončila v rukou berounských kriminalistů. Do vazby putovalo pět cizinců. Policisté prozradili praktiky, jak se kriminálníkům daří udržet takto masivní produkci v tajnosti.

Pěstírna ukrytá na odlehlém místě

Pět cizinců obhospodařovalo v Hořovicích rozlehlou pěstírnu marihuany. Tři tisíce rostlin rostlo v hořovickém areálu na Cintlovce. Do hledáčku policie se tito muži dostali už před několika měsíci.

Klec spadla v neděli 13. března. Hořovičtí strážníci si při běžné hlídce všimli zaparkované dodávky ve výše zmíněném areálu. Hned zavolali státní policisty. Jakmile dodávka vyjela z areálu, muži zákona je zastavili a provedli kontrolu. V autě jeli dva cizinci a byla z ní cítit marihuana. Na místo tedy vyrazili kriminalisté z berounského toxi týmu.

 

Neuvěřitelných 3 tisíce rostlin konopí

Při domovní prohlídce se nestačili divit. Objevili jednu z největších indoor pěstíren v berounském okrese. Zabavili kompletní pěstitelské vybavení a také neuvěřitelných tři tisíce rostlin. V podobných pěstírnách dříve berounský toxi tým objevil „pouze“ stovky rostlin.

 

 

Kriminálníci mají systém

Jak je možné, že si takto obrovské pěstírny nikdo nevšimne? „O vhodné podmínky a pěstování rostlin se většinou stará tzv. zahradník, který se z objektu nevzdaluje, nevychází a snaží se vyvolat dojem, že objekt je opuštěn. K jeho zásobování potravinami nebo převozu marihuany k distribuci, pak většinou dochází v nočních nebo brzkých ranních hodinách, tak aby nebudili nežádoucí pozornost místních občanů. O tom, že se pěstírna konopí nachází v některé z obcí, mnohdy místní občané vůbec nevědí,“ vysvětluje policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

„V současné době je všech pět zadržených cizinců obviněno ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Všichni obvinění byli rozhodnutím Okresního soudu v Berouně vzati do vazby,“ dodává Marcela Pučelíková. Zároveň ČtiDoma.cz potvrdila, že díky včasnému zásahu policistů se podařilo zabránit prodeji a další distribuci drog.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru