300 zákazníků dostalo nové montérky. Hornbach otevřel v Chuchli

Zobrazit fotogalerii (6)
  |  

Hornbach otevřel svůj čtvrtý hypermarket v Praze a rozdával montérky. Parkoviště také podle toho vypadalo, auta stála i na trávě. Druhý den po otevření bylo na parkovišti už volno. Hornbach v Chuchli sbírá zákazníky od centra Prahy po Příbram. 

Otevření Hornbachu byla událost. Kdo přišel ve starých montérkách, dostal nové. Takové štěstí mělo 300 montérek. Navíc se soutěžilo o 200 000 korun. Ve hře bylo 120 cen, třeba elektrický šroubovák.

Hobby market je stále celkem nový fenomén pro české kutily. Kam se tento obchodní formát vyvíjí? A má prostor na českém trhu? Vyplatí se v něm nakupovat? A kdo je vlastně cílovým zákazníkem? A kdo v Hornbachu pracuje?

Stavebniny versus „hobby market“

Češi bývali zvyklí nakupovat v pultových prodejnách. Pak se přeorientovali na samoobsluhy a dnes nedají dopustit na „své“ hypermarkety a supermarkety. V hypermarketech nakupuje  47 % lidí, v malých prodejnách jen 12 %. Mluvíme o potravinách.

Pokud se jedná o vrtačky, květináče, záclony, cihly nebo dlaždičky, nakupovali jsme je v Kovomatech a stavebninách a zahradních centrech. A dnes je můžeme koupit pod jednou střechou. Dokonce i v e-shopu a nechat si je přivést.

Stavebniny a zahradní centra stejně jako nezávislé železářské obchůdky stále existují. Proč tedy chodit do Hornbachu? Co tím zákazník získá? Pro koho Hornbach je?

 

Češi rádi hypermarkety

V Čechách se prosadil (podle abecedy) Bauhaus, Baumax, Hornbach, Obi a některé národní značky. Ze stejných důvodů jako třeba Tesco nebo Billa. Nákup pod jednou střechou, akční nabídky, široký sortiment levně se tvářícího zboží.

Hornbach je hypermarket, i když specifický, v jeho letácích nenajdete cenové akce. Hornbach vsadil na vtipnou reklamu, hlásá kvalitu obsluhy a projekty. Hornbach není lídr v počtu obchodů, ale jeho markety vykazují největší obraty z DIY (Do It Yourself – udělej si sám) obchodů. Leták Hornbachu si stáhnete zde.

 

Jedinečný e-shop

V elekro zboží je už běžné, že obchody mají e-shopy, kde nakoupíte za stejnou cenu, a kde možná vidíte i širší sortiment než v prodejně. U hobbymarketů to tak zatím není, ale bude. Hornbach je právě tady napřed.


 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru